30 лютого 2024 року у Верховній Раді України був зареєстрований , про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
Коли можуть прийняти новий закон про мобілізацію — читайте на Фактах ICTV.
Закон 10449: коли голосування
Верховна Рада, під час засідання, скоротила строки подачі альтернативних законопроєктів про посилення мобілізації. Тому новий законопроєкт № 10449 про мобілізацію може пройти перше читання у Раді вже цього тижня.
Наступний етап після внесення законопроєкту до Верховної Ради, це включення його до порядку денного сесії Верховної Ради. За словами нардепа Ярослава Железняка винесення законопроєкту №10449 на голосування у перше читання можливе після голосування за скорочення строків. Про це він написав у .
Далі етап скорочення строків подання альтернативних законопроєктів з 14 днів до 7. Це потребує окремого голосування (226+ голосів). Законопроєкт може бути розглянутим на найближчому пленарному тижні у лютому, тобто вже сьомого — дев’ятого лютого.
Тож, за його словами, якщо окреме голосування в Раді за скорочення буде підтримане й набере понад 226 голосів нардепів, то законопроєкт №10449 може бути розглянутим на найближчому пленарному тижні в лютому, тобто 7 – 9 лютого.
Комітет ВРУ з питань оборони рекомендував прийняти у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації №10449. Відповідно відхилити всі альтернативні.
За проголосували — 12
Утримались — 5
Рішення без додаткових пропозицій комітету.
Сьогодні після 13:00 очікується голосування в залі в першому читанні.
Раніше нардеп Железняк розповів, що строк, коли цей законопроєкт винесуть на друге читання, буде залежати від комітету, але не раніше 22 лютого. Якщо ж з’явиться багато правок, то процедура затягнеться.
Закон 10449: що відомо
Законопроєкт про мобілізацію 10449 передбачає скасування відстрочки для таких осіб, які ще мають на неї право за чинним законодавством.
Ключові пункти законопроєкту про :
- скасування строкової служби — пропонується скасувати строкову військову службу і запровадити базову військову службу;
- зміна призовного віку з 27 до 25 років — пропонується знизити граничний вік призовників з 27 до 25 років;
- базова загальновійськова підготовка — пропонується запровадити базову загальновійськову підготовку в закладах освіти;
- електронний реєстр військовозобов’язаних — передбачається обов’язок громадян надати відомості до електронного реєстру;
- вручення повісток через електронний кабінет;
- обов’язково мати при собі військово-обліковий документ;
- передбачаються зміни щодо надання відстрочки;
- пропонується запровадити заходи впливу для громадян, які не виконують обов’язки щодо військового призову.
Фото: