Львівські медики врятували немовля із рідкісною пухлиною печінки
Львівські медики врятували немовля із рідкісною пухлиною печінки

Львівські медики врятували немовля із рідкісною пухлиною печінки

У Львові врятували 10-місячного малюка з пухлиною печінки, що була більшою за сам орган. Лікарі кажуть, що така патологія дуже рідкісна і зустрічається у двох малюків зі 100 тисяч новонароджених. Про це журналістові Коротко про повідомили у Першому медоб'єднанні Львова.

Рідкісне і небезпечне для життя малюка утворення видалили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая. Маленький пацієнт - Максимко з Львівщини. Про вроджену ваду у дитини батьки дізналися аж на восьмому місяці його життя - випадково. Хлопчик захворів на ГРВІ і, коли його оглядала сімейна лікарка, то зауважила підозріло збільшений животик та скерувала на УЗД. Під час обстеження в черевній порожнині малюка виявили  гігантську пухлину, тож терміново скерували Максимка до Львова. 

- Хлопчику провели КТ-діагностику і побачили, що просто в центрі печінки є доброякісна пухлина -  мезенхімома. Це доволі рідкісне утворення. Зустрічається лише у двох зі 100 тисяч дітей. Максимко вже народився з цієї пухлиною. Вона стрімко росла та пошкоджувала здорові тканини. Розмір новоутвору на час останнього обстеження вже сягав 15 см, тоді як сама печінка у дитинки такого віку має розмір 9 на 7 см, - кажуть медики.

Видаляти пухлину потрібно було терміново. Без операції у хлопчика швидко б розвинулася печінкова недостатність. Він міг загинути або потребувати невідкладної трансплантації. 

Але перед тим як оперувати, лікарі мусили переконатися, чи зможе орган функціонувати після хірургічного втручання. Спеціалісти з’ясували, що Максимко має лише 30% здорової печінки, а цього замало. Тому медики спершу видалили кісту всередині пухлини. Таким чином їм вдалося збільшити об’єм здорової печінки до 60%.

Через те, що гігантська пухлина була по центру печінки, потрібно було не тільки видалити утворення, а й зшити потім два шматочки органу в один. Під час таких операцій завжди є крововтрата. Аби зменшити її обсяг та знизити ризики, команда використала апарат CUSA, що розділяє печінкові тканини ультразвуком і при цьому не пошкоджує судини. 

Восьмигодинна операція, назва якої мезогепатектомія, минула успішно і зараз із Максимком усе добре. Малюк має здорову печінку і в майбутньому не матиме жодних обмежень, зможе займатися спортом.

  • У Львові відомий італійський хірург Роберто Брамбілла спільно із ортопедами-травматологами Дитячої лікарні Святого Миколая успішно вживили стовбурові клітини трьом українським дітям із порушеннями рухливості кінцівок. Це одна із провідних світових методик регенеративної медицини. У Львівській дитячій лікарні її застосували вперше.
  • У львівській дитячій лікарні Святого Миколая врятували 5-річного сина українського захисника. У хлопчика практично загинула нирка, а замість неї утворився великий мішок з інфікованою сечею. 
Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader