Українцям хочуть видавати "сертифікат захисника": як це допоможе "смарт-мобілізації"
Українцям хочуть видавати "сертифікат захисника": як це допоможе "смарт-мобілізації"

Українцям хочуть видавати "сертифікат захисника": як це допоможе "смарт-мобілізації"

Парламентарії все ще розглядають запропонований варіант із запровадженням в Україні електронного "сертифікату захисника". Він потрібен для систематизації всіх даних військовозобов'язаних, а також в боротьбі з ухилянтами.

Про це заявив голова "слуг" у Верховній Раді, член комітету з питань нацбезпеки Давид Арахамія. Він визнав, що діюча система мобілізації українцям не подобається, але зазначив, що "примус повинен бути".

"Нікому не подобається, коли їздять автобуси ТЦК, які знімають людей із громадського транспорту чи у магазині десь ловлять", – зазначив парламентарій. Саме тому нардепи й пропонують "альтернативу, щоб і далі проводити мобілізацію".

Арахамія нагадав часи пандемії, коли "усі мали ходити з таким згенерованим сертифікатом, який показував, вакциновані ви чи ні". Таким буде і сертифікат захисника. Отримати його можна через інтернет, або у ЦНАП чи в ТЦК.

Владі це потрібно, "щоб ми розуміли, скільки людей теоретично може бути призвано, і таким чином спланувати так звану "смарт-мобілізацію",поясмнив Арахамія. А військовозобов'язаному сертифікат вкаже, коли його мобілізують, щоб був час підготуватися до призову та вирішити свої справи.

"Потрібно мати якийсь примус. Ми ще не знаємо, що це буде, будемо шукати баланс. Думаю, знайдемо компромісне рішення, яке з одного боку стимулюватиме, а з іншого – каратиме", – попередив депутат.

Як повідомляв OBOZ.UA, основна система згаданої "смарт-мобілізації", реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" вже працює. Але наразі його база даних немає синхронізації з іншими реєстрами. Проте коли буде ухвалено відповідний законопроєкт, у ТЦК з’явиться доступ до більшої кількості персональних даних українців.

Також у міністерстві оборони ведеться розробка реєстру військовослужбовців, який має схожий принцип функціонування з реєстром "Оберіг". Окремо у міністерстві працюють над створенням реєстру для ветеранів, бо "бачать таку трипалу структуру, яку бажають цифровізувати".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader