Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки за попередніми даними, передає Укрінформ.
«Ключовими факторами підтримки позитивної економічної динаміки на початку року стали зростаючий інвестиційний попит, який генерує бюджет, а також доступність зовнішніх ринків для вітчизняних виробників завдяки розширенню логістичних можливостей», - сказала перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.
Вона зазначила, що робота Українського морського коридору дозволила досягти рекордних обсягів експорту з початку широкомасштабного вторгнення рф та продовжити нарощувати економічну активність, в першу чергу виробниками аграрної і металургійної продукції, підприємствами з добування металевих руд та діяльності залізничного транспорту.
"Також зняття блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону з середини місяця позитивно вплинуло як на діяльність експортерів, так і на діяльність виробників, суттєво залежних від імпортної сировини", - додала перший віцепрем'єр.
За даними Мінекономіки, у січні основні сектори економіки демонстрували позитивну динаміку. Транспортну галузь підтримували нарощування внутрішніх залізничних перевезень та переробка вантажів у морських портах. Продовжувала відновлюватись економічна активність за рахунок експортоорієнтованих виробництв, а саме металургії, добування металевих руд та агропереробки.
Через інвестиційний попит на тлі збереження бюджетного фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, зростає і будівельна галузь. У січні спостерігались також позитивні відновлювальні тенденції у галузях сільського господарства та внутрішньої торгівлі.
Як повідомлялося, ВВП України у 2023 році зріс на 5% після падіння на 28,8% у 2022-му.
НБУ прогнозує, що економічне зростання триватиме і надалі. Попри припущення про продовження війни у 2024 році, реальний ВВПУкраїни зростатиме на 3,6%.