Станом на кінець грудня 2023 року потреби у відновленні та реконструкції України оцінюються у 486 млрд доларів США (440 млрд євро), що приблизно у 2,8 раза перевищує оціночний номінальний ВВП України на 2023 рік.
Про це йдеться в результатах оновленої "Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення" (RDNA3).
Спільна оцінка уряду України, групи Світового банку, Єврокомісії та ООН охоплює період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року.
Крім того, тільки на 2024 рік Україна потребує близько 15 млрд доларів для найбільш нагальних заходів з відбудови та відновлення. Наразі тільки третина від необхідно на цей рік суми (близько 5,5 млрд доларів) вже забезпечені міжнародними партнерами та держбюджетом України. Решта 9,5 млрд доларів залишаються не підкріпленими фінансуванням.
Загалом найбільше постраждалими вважається житловий сектор, транспорт, торгівля та промисловість, енергетика і сільське господарство. У географічному вимірі найбільше руйнувань зосереджено в Донецькій, Харківській, Луганській, Запорізькій, Херсонській та Київській областях.
Шкода від агресії Росії у цифрах
За оцінкою KSE, загальна сума прямих збитків, завдана інфраструктурі України через війну з Росією, сягає 151,2 млрд доларів. У порівнянні з червнем 2023 року сума прямих збитків зросла на понад 700 млн доларів.
На початок осені 2023 року у загальному обсязі прямих збитків найбільшою часткою залишаються втрати житлового фонду - 55,9 млрд доларів.
На другому та третьому місці за сумою збитків залишаються сфери інфраструктури та промисловості й втрат підприємств - 36,6 млрд та 11,4 млрд доларів відповідно.