У новому законопроєкті щодо мобілізації розглядається можливість призову до Збройних Сил України громадян, які вже мають судимість, що має здійснюватися на добровільній основі. Проте, в Міністерстві юстиції виступили за вжиття більш рішучих заходів.
Там пояснили цю ініціативу тим, що захист країни вважається не просто правом, але і обов’язком кожного громадянина. Про це в етері телемарафону розповів глава відомства Денис Малюська.
Він зазначив, що питання не в тому, щоб "дозволити" засудженим служити в армії, і не в тому, скільки охочих є серед даної категорії осіб.
"Ніхто їх не планує запитувати. Принаймні, така наша позиція. Це обов’язок кожного громадянина – захищати державу", – сказав Малюська.
Він додав, що та обставина, що громадянин вчинив злочин, був покараний і тепер перебуває на волі, не має бути причиною для відстрочки від служби.
Малюська додав, що рішення про мобілізацію громадянина із судимістю має ухвалюватися в органах ТЦК, які комплектують армію. У цьому позиція Мін'юсту, яку надалі проситимуть депутатів підтримати.
Глава відомства наголосив, що йдеться про "десятки тисяч людей". І додав, що під час проведення мобілізації має бути справедливість.
"Відверто не розумію, чому всі зобов’язані захищати державу, і це почесний обов’язок, а той, хто колись давним-давно скоїв злочин, навіть найдрібніший, чому він раптом батьківщину захищати не зобов’язаний?" — підсумував Малюська.
Як повідомляв OBOZ.UA, економіст Андрій Длігач висловив переконання, що на сьогодні Україна має змогу мобілізувати максимум 230 тис. військовозобов’язаних. На його думку, відправка до війська більше 15% працездатних чоловіків, здатна "призвести до економічної катастрофи".
Водночас німецька преса вже називає відсутність зброї та людей причиною кризи на українському фронті. Аналітики припустили, що такої важкої ситуації в Україні не було з часів великої битви за Київ на початку повномасштабної війни.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!