У Києві відкриється мультимедійний простір музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова
У Києві відкриється мультимедійний простір музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова

У Києві відкриється мультимедійний простір музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова

У Музеї історії міста Києва розпочнеться виставка ГОЛОСИ – відкриття мультимедійного простору Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова з арт-інсталяцією від творців GOGOLFEST. Експозиція прагне розкрити глибину та силу живих історій мирних українців про війну. 

"Виставка ГОЛОСИ – це початок. Це відкриття мультимедійного простору Музею "Голоси Мирних" офлайн. У партнерстві з одним з кращих історичних музеїв України – Музеєм історії міста Києва. Початок нескінченної розповіді історій мирних, початок фізичного життя Музею "Голоси Мирних". Який буде розвиватися у взаємодії із аудиторією, набуватиме нових сенсів та вимірів як надійне джерело правди про цю війну", – розповіла Наталя Ємченко, членкиня Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова. 

Відвідувач буде не лише спостерігачем, а й активним учасником виставки. Це вражаючий ефект присутності, завдяки якому кожна історія відчуватиметься глибоко та об'ємно. Відео, аудіо та фізичні артоб’єкти створюватимуть єдиний простір, щоб розкрити з одного боку – трагедію війни, а з іншого – силу та гідність людей, які вистояли попри жахіття. 

"Настає момент, коли є сенс підбивати підсумки і формувати дорожню карту. Це можливість для кожного зрозуміти: де ти, хто ти, хто ми? Куди йдемо? Як не втратити надію? Надія є у кожній історії про війну, якою б страшною не була розповідь. І ще: не можна забувати свою історію, дозволяти її викривляти, а Росія це робила і робитиме. Музей "Голоси Мирних" зберігає історію країни із перших вуст. Виставка ж спрямована на те, щоби правду про зло, яке завдає Росія в Україні, знав весь світ", – зазначив Влад Троїцький, продюсер і автор ідеї виставки, засновник GOGOLFEST. 

Музей "Голоси Мирних" збирає, зберігає та ділиться історіями мирних мешканців України, які постраждали від війни з 2014 року. 100 тисяч історій у Музеї – це найбільший у світі архів свідчень українців про російську агресію. Це жива історія країни з перших вуст, цінна складова національної пам’яті, важливе джерело даних для встановлення справедливості. Мультимедійний простір Музею – це можливість передати цю інформацію в унікальний спосіб, надати можливість людям доторкнутися до історій, а не лише почути їх. 

Мультимедійний простір буде реалізовано у партнерстві з Музеєм історії міста Києва – це найбільше музейне об’єднання столиці, яке складається з 9 музеїв-філій. Музей представляє історичні, мистецькі, освітні проєкти та різні аспекти історії, літератури, науки, мистецтва, суспільно-політичного життя міста. 

"Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли біль аж ніяк не вщухає, а рани людських доль і досі кровоточать, ми спільно з Музеєм "Голоси Мирних" покажемо українську трагедію у справжніх історіях людей, які безпосередньо зіштовхнулись з нею. Саме "Голоси Мирних" є найбільшим у світі архівом усних історій мирних жителів, які постраждали внаслідок жорстокої війни, що розв’язала Росія в Україні ще 2014 року на сході країни. І цією виставкою ми прагнемо надати голос українським героям, аби жоден злочин проти людяності не був забутий, а гнів переродився у нашу силу, заради перемоги і гідного майбутнього для України", – підкреслила Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва. 

Складовою виставки ГОЛОСИ стане саундінсталяція з об’ємним п’ятиканальним звуком. Саундтрек написала композиторка Яна Шлябанська, використавши справжні голоси героїв Музею "Голоси Мирних". Поетично-музичну композицію створює команда акторів "Дах-тріо". У експозиції буде використано вірші Василя Стуса. А відеоряд складатиметься з компіляції документальних кадрів, анімації та відеокарту. У виставці братимуть участь і реальні артефакти воєнного часу, які береже Музей.

Джерело матеріала
loader
loader