Щороку 20 лютого в Україні відзначається День героїв Небесної сотні. Ця дата стала переламною для Революції Гідності. У той день в Києві українці пройшли точку неповернення і стало ясно, що історія змінилася назавжди.
20 лютого 2014 року в серці української столиці силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали учасників Майдану, які з мільйонами інших людей по всій країні відстоювали демократичні цінності та європейський шлях для країни. Всіх, хто тієї зими заплатив власним життям за право для України на вільний вибір, назвали героями Небесної сотні.
Ми маємо завжди пам’ятати, як дорого коштує свобода. Тож Факти ICTV підготували підбірку фільмів до Дня героїв Небесної сотні, щоби згадати події, які назавжди змінили нас.
Зима у вогні: Боротьба України за свободу
Документальний фільм режисера Євгена Афінеєвського розповідає про період зими 2013—2014 тривалістю у 93 дні. У ньому показано як рух за громадянські права перетворився на революцію, що підтримали мільйони людей. Стрічка у 2016 році номінувалася на Оскар як Найкращий документальний повнометражний фільм.
Чорні тіні Майдану
Цей фільм-розслідування телеканал ICTV створив до річниці розстрілу героїв Небесної сотні. Він детально відтворює хронологію подій 20 лютого, що назвали найкривавішою добою Революції Гідності. Завдяки фактам, наведеним, у стрічці можна проаналізувати версії та знайти відповідь на питання, ким та чиїми руками вбивали беззбройних протестувальників.
Майдан
Документальний фільм Сергія Лозниці вийшов у копродукції України та Нідерландів. Сюжет побудований на хроніці подій повстання громадянського суспільства проти режиму Януковича взимку 2013-2014 років.
Стрічка розповідає про хід революції, починаючи з мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавого протистояння між протестувальниками і тодішніми силовиками.
Майдан займає 35-ту сходинку у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.
Євромайдан. Чорновий монтаж
Документальна стрічка, над якою працювали Романом Бондарчуком та інші режисери, присвячена зимі, що назавжди змінила хід історії. До фільму увійшли події трьох революційних місяців. Тут є все: обурений протест та народне єднання, ейфорія перемоги та оплакування загиблих героїв Небесної сотні.
Цей фільм автори назвали хронікою українського протесту. Глядачі можуть повернутися у часі та знову прожити три місяці запеклої боротьби українського народу за власну свободу та ідентичність.
Сильніше, ніж зброя
Повнометражний документальний фільм Babylon’13 охоплює драматичні події в новітній історії України – від Революції Гідності до початку російсько-української війни.
Перегляд цих фільмів у День героїв Небесної Сотні змусить вкотре задуматися над вічними цінностями та подвигом звичайних людей з надзвичайною силою духу. Памʼять про них осяює складний шлях України до свободи, яким ми мусимо рухатися, щоби створити кращий світ для наших дітей.