Українські пілоти й техніки продовжують проходити навчання на одномоторних легких літаках F-16 Fighting Falcon. Розроблені спершу як денні винищувачі для отримання переваги у повітрі, вони перетворилися на всепогодні багатоцільові літаки, і з часом такі мають з’явитися на озброєнні ЗСУ.
Україні ці бойові машини дуже потрібні для переваги у війні з РФ, і завдяки західній підтримці нині наші військові вже опановують їх у Данії. Відео з навчань 23 лютого з’явилося в офіційних соцмережах президента Володимира Зеленського.
"Всі українці чекають на день, коли перші українські F-16 з’являться в нашому небі, коли посилять захист наших міст і громад та можливості наших Сил оборони України. У той час як наші пілоти й персонал продовжують навчання, я вдячний коаліції F-16, яка наближає цей день", – зазначив він.
На кадрах показали фрагменти з інтенсивного курсу керування F-16, який льотчики Повітряних сил ЗСУ проходять на базі Скрюдструп – "попри суворі погодні умови, нестачу часу та необхідність повернутися до бою".
"Наш бойовий досвід дійсно важко переоцінити, але все ж таки, це дуже стисла програма. На мою думку, найбільшим стимулом для нас тут є не наш досвід, а мотивація повернутися і продовжити воювати", – зазначив український пілот із позивним Moonfish.
Він додав, що не має нічого проти українських МІГів, але F-16 – це суперкласний літак з точки зору пілота, більш маневрений.
"Таке враження, що літак сам спонукає тебе керувати ним агресивніше", – зазнався військовий.
Автори сюжету вказали, що конструкція F-16 надзвичайно складна, а Україна до цього часу не мала доступу до настільки сучасних і передових систем. Їх водночас називають серйозним викликом і для українських техніків, адже вони будуть відповідальними за належний стан літаків.
"Спочатку, як ми тільки знайомилися з цією системою, вона нам здалася незрозумілою і нереальною до інтегрування в Україні. Але зараз я розумію, що це дуже спрощує роботу, економить час. Це дійсно варте того, щоб ми просувалися вперед. Якщо хочемо розвиватися як країна, як структура в Повітряних силах, ми повинні черпати цей досвід у різних країнах, які вже давним давно переступили цей етап", – зізнався технік Ігор.
Зазначається, що для України наявність в арсеналі F-16 – це питання виживання, особливо зараз, коли Росія активно наступає по всій лінії фронту. З такими літаками пілоти ЗСУ матимуть змогу відігнати ворожу авіацію від українських кордонів та звести до мінімуму можливість використання керованих авіабомб, які російські окупанти щоденно застосовують проти цивільного населення та військових.
Головнокомандувач Королівських ВПС Данії Ян Дам підкреслив, що Данія та Україна – дві європейські країни, але між їхніми культурами все ж є суттєва різниця. Але завдяки досвіду навчання обидві сторони змогли обмінятися знаннями та створити міцний фундамент для дружніх стосунків.
"Ми разом переживаємо цей складний час", – зазначив він.
Україна зі свого боку висловила вдячність усім учасникам коаліції за те, що вони об’єдналися, щоб допомогти країні захисники своє небо, адже F-16 точно зроблять українців сильнішими.
"Коаліція F-16" була сформована в липні 2023 року між Україною та ще 14 державами-партнерами. Зокрема, її очолили США, Данія та Нідерланди. Окрім них, до неї увійшли Норвегія, Велика Британія, Греція, Люксембург, Канада, Польща, Франція, Румунія, Бельгія, Португалія та Швеція. Всі вони працюють над переданням ЗСУ F-16, навчання пілотів і персоналу обслуговування літаків, а також підготовкою інфраструктури в Україні.
Як повідомляв OBOZ.UA, напередодні на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача була окрема спеціальна доповідь про підготовку України до переходу на F-16. Президент Володимир Зеленський заявив про "позитивні деталі" й те, що Повітряні сили ЗСУ стануть сильнішими.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!