У Макрона заявили про «мозковий штурм» у Парижі щодо допомоги Україні
У Макрона заявили про «мозковий штурм» у Парижі щодо допомоги Україні

У Макрона заявили про «мозковий штурм» у Парижі щодо допомоги Україні

У Макрона заявили про «мозковий штурм» у Парижі щодо допомоги Україні

Зустріч лідерів у Парижі має розвіяти «приреченість і похмурість» після Мюнхенської безпекової конференції 

Близько 20 європейських лідерів зберуться у Парижі 26 лютого на запрошення президента Франції Еммануеля Макрона. Вони мають надіслати президенту Росії Владіміру Путіну сигнал про європейську рішучість і спростувати наратив Кремля про те, що Росія неодмінно переможе у війні, заявили у Єлисейському палаці.

«Ми хочемо надіслати Путіну дуже чіткий сигнал, що він не переможе в Україні. Наша мета – розбити цю ідею, в яку він хоче, щоб ми повірили, що він якимось чином переможе», – заявив журналістам на брифінгу 25 лютого радник президента Макрона, повідомляє Reuters. 

У паризькій конференції візьмуть участь канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, а також лідери скандинавських і балтійських країн. Сполучені Штати представлятиме помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джим О'Брайен, а Канаду – міністр оборони Білл Блер.

Французькі офіційні особи заявили, що конференція з безпеки в Мюнхені на початку цього місяця була просякнута «приреченістю і похмурістю», і що Макрон прагне розвіяти ці настрої.

«Ми не є ані приреченими, ані похмурими. Ми хочемо, щоб Росія це зрозуміла. Росії доведеться брати в розрахунок нас усіх разом, щоб закінчити цю війну і відновити права України», – сказав радник президента Франції. 

За його словами, ця робоча зустріч буде не приводом для оголошення про нові поставки зброї в Україну, а радше «мозковим штурмом» – для шляхів підвищення ефективності на місцях, а також для посилення координації між союзниками і Україною.

Раніше французькі офіційні особи заявили, що Росія продемонструвала нову агресивність протягом останніх тижнів – як приклад навели політ Путіна на ядерному бомбардувальнику, що, на їхню думку, є спробою залякати європейців в той час, коли підтримка України з боку США була поставлена під сумнів президентськими виборами.

На Мюнхенській конференції Україна була в центрі безпекової проблематики. Це добре. Погано для України те, що політика США змінюється незалежно від результатів виборів президента. Трампізм у США – це більше, ніж сам Дональд Трамп. Про що ще говорили в Мюнхені та якими є висновки з цих дискусій для України пише Олексій Їжак у статті «Війна з Росією: Україну будуть підтримувати, але не так, як ми розраховували» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader