Нова ІПСО: закарпатцям надходять повідомлення з антиугорськими закликами
Нова ІПСО: закарпатцям надходять повідомлення з антиугорськими закликами

Нова ІПСО: закарпатцям надходять повідомлення з антиугорськими закликами

Повідомлення, надіслані через телегарм, написано угорською мовою з граматичним помилками; вони спрямовані на розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями, певен директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський.

26 лютого на мобільні номери, прив’язані до Закарпатської області, у телеграмі стали надходити повідомлення із антиугорськими закликами. Цю розсилку виявив Інститут центральноєвропейської стратегії (ICES), повідомив його директор Дмитро Тужанський.

За його словами, сьогодні, 26 лютого, з самого ранку на мобільні номери, які геолокаційно прив’язані до Закарпатської області України, почали надходити повідомлення у телеграмі через бот-систему з однотипним змістом та ідентичним зображенням.

Повідомлення надходять з акаунтів з кодами мобільних операторів +7 708 (Казахстан) +387 (Боснія та Герцеговина), +996 (Киргизстан).

Текст повідомлень містить погрози на адресу угорців із закликами забиратися з України. У них неодноразово використана фраза «мадярів на ножі» поруч із гаслами «Слава Україні» тощо.

Тужанський назвав цю розсилку «черговою ІПСО з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями».

«Суть: створити видимість погроз на адресу угорців України та Закарпаття з боку українських націоналістів та спровокувати міжетнічну ворожнечу», — пише експерт.

У коментарі «Детектору медіа» Дмитро Тужанський уточнив, що масовість розсилки таких повідомлень наразі тяжко встановити.

«Ми відслідкували через власну спільноту, тобто це прийшло рандомно близько 10 нашим читачам і друзям. Йдеться саме про вибірку номерів з Закарпаття», — пояснив Тужанський.

Нова ІПСО: закарпатцям надходять повідомлення з антиугорськими закликами - Фото 1

У фейсбук-дописі Тужанський відзначив, що ці тексти написані угорською мовою, але є неграмотними «з серії “сечі немає терпіти борошна”».

«Я не буду давати коректні переклади, як саме мали би звучати угорською описані погрози, але зверну лише на такі деталі:

Приклад 1: в угорській мові не кажуть “на ножі”, а кажуть дослівно “під ніж”, тобто kés alá.

Приклад 2: типова помилка однини і множини, коли в одному реченні йде спершу звертання на “ти”, а тоді на “множину”, тобто дослівно це звучить у погрозах як “втікай, зрадники”», — написав Тужанський.

Він додав, що подібні погрози чи то через смс, чи то через пошту, чи через написи балончиком на фасадах будівель з'являються геолокаційно на Закарпатті або у закарпатських абонентів останні 3-4 роки.

  • Пропагандистські маніпуляції геополітичними темами у Східній Європі
  • Російська пропаганда в центрі Європи: чи справді Румунія та Угорщина планують «поділ України»
  • Як Орбан побудував імперію пропаганди для закордонних угорців, включно з Закарпаттям
  • Медіадиктатура Віктора Орбана: як прем’єр-міністр Угорщини підпорядкував собі державні ЗМІ, приватні медіа та соцмережі. Гість подкасту «Медіуми» — Дмитро Тужанський

Фото: скриншоти повідомлень / Дмитро Тужанський, фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Угорщина Закарпаття
Джерело матеріала
loader
loader