Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство оборони.
Зазначається, що FMN – ключова багатонаціональна ініціатива держав-членів та партнерів НАТО з питань взаємосумісності комунікаційних та інформаційних систем у багатонаціональних операціях, зокрема під проводом НАТО.
Спільнота вже налічує 38 учасників і має на меті сприяти ефективнішому обміну інформацією та забезпечувати бойове управління під час операцій.
Держави-учасниці впроваджують спільні стандарти, протоколи та процедури задля взаємосумісності.
“Ми вдячні партнерам за такий важливий сигнал підтримки. Приєднання України до FMN – це ще один доказ нашої готовності робити внесок у євроатлантичну безпеку та ділитися нашим досвідом з партнерами", - зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
За її словами, "наші команди вже неодноразово доводили взаємосумісність наших систем під час спільних навчань НАТО CWIX, і ми готові поглиблювати роботу у цьому напрямі”.
Міноборони подало лист про наміри щодо приєднання до FMN у листопаді 2022 року. З моменту подання листа про наміри Україна була спостерігачем при FMN.
"Набуття статусу афілійованого учасника дозволить Україні брати участь у процесі прийняття рішень та робити внесок у розробку вимог до взаємосумісності", - підкреслили у Міноборони.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна приєднається до НАТО, це питання не "якщо", а "коли".