Як передає Укрінформ, відповідна інформація оприлюднена у Телеграм-каналі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
«Сьогодні відкрили Міжнародну платформу за звільнення незаконно утримуваних Російською Федерацією цивільних осіб, у рамках реалізації пункту 4 Формули миру. Україна вже має схожий досвід — за ініціативи Канади була створена Міжнародна коаліція країн за повернення депортованих дітей», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, цей захід є першим кроком до об’єднання зусиль зі звільнення цивільних горомадян, яких незаконно утримує РФ.
У повідомленні йдеться, що з 2022 року близько 28 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти за особливих обставин та незаконно позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України. Наразі вдалося звільнити лише 147 громадян, які перебували у незаконному утриманні.
Задля звільнення цивільних осіб омбудсман вважає за необхідне: запровадження міжнародного пакету санкцій та кримінальне переслідування за принципом універсальної юрисдикції проти посадових осіб РФ, винних у незаконному позбавленні волі цивільних; здійснення заходів дипломатичного впливу, які будуть спрямовані на створення стоп-ефекту для РФ; видання Міжнародним кримінальним судом ордеру на арешт російських посадовців, які винні у насильницьких зникненнях українських цивільних громадян.
Наголошується, що Росія має понести відповідальність за свої злочини, оскільки безкарність породжує ще більші апетити агресора.
Як повідомлялося, міжнародна організація «Репортери без кордонів» вимагає від російської влади надати докази, що український журналіст Дмитро Хилюк живий.
Росіяни викрали українського журналіста Дмитра Хилюка 3 березня 2022 року в його рідному селі Козаровичі Київської області.
Фото: Верховна Рада/ Телеграм