Пов’язана з росією компанія намагається вийти на український ринок озброєнь, прикриваючись вкраденим іменем – ЗМІ
Пов’язана з росією компанія намагається вийти на український ринок озброєнь, прикриваючись вкраденим іменем – ЗМІ

Пов’язана з росією компанія намагається вийти на український ринок озброєнь, прикриваючись вкраденим іменем – ЗМІ

Пов’язана з росією компанія намагається вийти на український ринок озброєнь, прикриваючись вкраденим іменем – ЗМІ.

Компанія «Інкас Дубай» з Об’єднаних Арабських Еміратів здійснює спроби вийти на український ринок продукції військового призначення.

Для цього вона може скористатися темою начебто завищеної ціни постачання військових автомобілів Державній прикордонній службі України (ДПСУ), виготовлених українським підприємством Укр.

При цьому компанія з ОАЕ користується чужою торговою маркою і має зв’язки з країнами СНД, зокрема, росією, та підозрюється у постачанні техніки терористам, – пише у своїй статті Апостроф.

У січні 2024 року Укр.

Тех виконала контракт із виробництва і постачання 50 броньованих автомобілів для потреб ДПСУ.

Попри обмеження в поширенні інформації про контракт, громадська організація Стоп Корупція направила лист до ДПСУ, в якому вимагає розкрити інформацію по угоді.

У відповідь на запит ДПСУ зазначила, що закупівля бронеавтомобілів здійснена відповідно до вимог закону «Про оборонні закупівлі» і постанови Уряду України від 11.11.2022 р.

№1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану».

І нагадала, що ця закупівля має гриф «Таємно».

У листі Стоп Корупції фігурувала назва компанії Інкас Дубай.

За даними незалежних розслідувачів, насправді бренд INKAS належить компанії з Канади, яка спеціалізується на розробці й виробництві броньованих машин.

Після того, як «Інкас Дубай» порушила угоду про використання згаданого бренду, відношення до арабської компанії канадське підприємство не має.

Всі стосунки між ними і справжніми власниками бренду розірвані.

Проте дубайська компанія продовжує незаконно працювати під цим брендом.

Крім того, за повідомленнями інтернет-видань з Узбекистану, Інкас Дубай могла постачати техніку підсанкційним державам-терористам і представникам низки терористичних угруповань, зокрема, ІДІЛ, що діяли на території Сирії та Іраку.

Зокрема, ще з 2014 року керівництво Інкас Дубай вживало заходів для постачання бронетехніки терористам із так званих “ЛДНР”.

Низку засторог викликає біографія власника компанії Інкас Дубай (володіє 51% компанії), 44-річного уродженця Узбекистану Улугбекхона Максумова.

За даними узбецьких видань, 2007 року під тиском кримінального переслідування через шахрайство Максумов покинув Узбекистан і перебрався до ОАЕ.

До початку спроб проникнення на ринок України він викладав у соціальні мережі фото з російськими пропагандистами, керівниками російського дипломатичного представництва у ОАЕ, моделями в пілотках з георгіївськими стрічками на грудях тощо, не приховуючи своїх зв’язків із росією.

Та й сам Максумов не гребував позувати з російським триколором.

Коли компанія Інкас Дубай почала здійснювати спроби потрапити на український ринок, Максумов видалив ці та інші фото із соцмереж, однак вони збереглись в інтернеті.

Таким чином, конфлікт Інкас Дубай з Укр.

Тех має вигляд схеми російської розвідки.

Отримавши через нерозкриту досі мережу в Україні секретну інформацію про контракт під грифом “Секретно”, росіяни могли скористатись послугами організації Стоп Корупція, щоб завести Інкас Дубай зі зв’язками в росії у вкрай чутливу в умовах війни сферу українського військово-промислового комплексу.

Джерело матеріала
loader
loader