Російського опозиціонера поховають на Борисівському цвинтарі у Москві 1 березня.
Співробітники російських бюро ритуальних послуг відмовляються перевозити тіло опозиційного політика Олексія Навального до церкви для відспівування через дзвінки невідомих із погрозами.
Про це повідомила прессекретарка загиблого опозиціонера Кіра Ярмиш у соцмережі Х.
“Спочатку нам не дали орендувати похоронну залу для прощання з Олексієм. Тепер, коли має відбутися просто відспівування у церкві, ритуальні агенти повідомляють нам, що жоден катафалк не погоджується везти туди тіло. Всім бригадам дзвонять невідомі люди та погрожують, щоб тіло Олексія вони нікуди не везли”, - написала вона.
Навального поховають на Борисівському цвинтарі у Москві 1 березня. Відспівування політика має відбутися в церкві ікони Божої Матері "Втамуй мої печалі" в Мар'їно 1 березня о 14:00.
При цьому церемонії прощання із політиком не буде.
За словами екс-директора Фонду боротьби з корупцією Івана Жданова, соратники Навального знайшли велику залу в Новокосиному, де планували влаштувати поминальну церемонію, проте влада висунула умову про "тихий" похорон із прощанням на Хованському цвинтарі.
Як повідомлялося раніше, 16 лютого стало відомо про смерть Олексія Навального у виправній колонії №3 у селищі Харп в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. У колонії заявили, що політику стало погано під час прогулянки, він практично одразу знепритомнів. Медики нібито намагалися його реанімувати, але не змогли врятувати життя.
Після цього тіло Навального перевезли з колонії до Салехарда. Представники Слідчого комітету Росії повідомили адвокатам та матері політика, Людмилі Навальній, що його тіло направили на хімічну експертизу, яка триватиме 14 днів. У доступі до нього упродовж цього часу їм відмовили.
Проте 24 лютого тіло Навального віддали його матері.На той час стало відомо, що у медичному висновку про смерть політика причини його смерті названо “природними”.
Нагадаємо, раніше матері опозиціонера Олексій Навального не віддавали тіло сина. Її шантажували російські силовики, намагаючись заборонити відкрито хоронити загиблого в колонії політика.