Менструація після пологів: коли починається та на що треба звернути увагу
Менструація після пологів: коли починається та на що треба звернути увагу

Менструація після пологів: коли починається та на що треба звернути увагу

Менструація після пологів починається, як правило, через пів року. Але організм кожної жінки індивідуальний, тому на появу “цих днів” впливає багато факторів. Про це Фактам ICTV розповідає лікар акушер-гінеколог Ольга Дідошак.

Грудне вигодовування та частота прикладання немовляти до грудей – головний фактор, який впливає на початок місячних після пологів.

– Під час грудного вигодовування в організмі жінки продукується пролактин – це гормон лактації. Саме він впливає на гормональну систему і, в основному, блокує гормони яєчників, які своєю чергою мають вплив на овуляцію та формування менструального циклу, – пояснює Ольга Дідошак.

Чим частіше відбувається прикладання дитини до грудей, тим більше продукується в організмі пролактин.

Зараз дивляться

Коли починається менструація після пологів

При грудному вигодовуванні, через пів року дитині поступово вводиться прикорм, тому кількість пролактину в організмі зменшується. Відповідно, гормональний стан жінки поступово відновлюється.

В перших менструальних виділеннях після пологів багато згустків, і тривають вони трохи довше норми – 8-10 днів. Перш ніж цикл повернеться до своїх звичних характеристик, має пройти кілька місяців, а точніше декілька циклів.

Перша менструація після пологів у жінок, які не годують, відбувається за два-три місяці.

– Вагітність та пологи – це великий стрес для жінки, який також впливає на формування циклу, – додає лікарка.

Режим сну, режим відпочинку, систематичність прикладання дитини до грудей, фізична активність, гармонійні сімейні стосунки – все в житті жінки має бути збалансованим. Тоді організм відновлюється у природний спосіб.

Тому менструація після пологів відновлюється в термін від трьох до шести місяців. Але є фактори, на які слід звернути увагу.

Коли йти до лікаря

– Саме овуляція в організмі жінки передує менструації. Овуляція може відбуватися, але місячних, наприклад, не буде. Відповідно, може формуватися полікістоз яєчників, ендометриоз, порушення з боку ендометрію. На це жінці також варто звертати увагу, – наголошує лікарка.

Якщо упродовж шести місяців цикл у жінки не відновився або не налагодився, слід звертатися до гінеколога. До лікаря треба йти і в разі виникнення інтенсивного болю в животі, підвищення температури тіла, безперервних і тривалих кровотеч.

Джерело матеріала
loader
loader