Бронювання від мобілізації у законопроєкті №10449 передбачатиметься не лише для держслужбовців, правоохоронців та працівників ОПК, а й інших сфер, які є критичними для функціонування держави.
Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю РБК-Україна.
Бронювання працівників у законопроєкті про мобілізацію
– Бронювання буде зберігатися для тих осіб, діяльність яких в економічній сфері є критичною для функціонування держави і органів державної влади, органів місцевого самоврядування, життєдіяльності населення. Але це буде визначатися детально постановою Кабінету міністрів, – наголосив він.
А в цьому законопроєкті, за його словами, визначається лише те, що в органах державної влади та місцевого самоврядування можуть бути заброньовані їх керівники.
– Що стосується держслужбовців категорій Б і В – серед них може бути заброньовано до 50% військовозобов’язаних, – додав він.
Окрім того, у комітеті дійшли згоди, що в органах прокуратури, в БЕБ, ДСНС, службі судової охорони, працівники судів та інших правоохоронних органів матимуть можливість бути заброньованими.
– А щодо суддів, прокурорів – для них варто зберегти право на відстрочку, щоб вони не стали залежними від стороннього впливу і щоб не було паралічу судової та правоохоронної системи, – зауважив Веніславський.
Скасування обмеження для бронювання працівників ОПК
16 січня Кабмін вніс зміни до постанови, якою регулюється бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств оборонно-промислового комплексу під час воєнного стану.
Згідно з рішенням, тепер по кількості та без врахування рівня дефіцитності їхньої військової спеціальності.