Чому кіт чхає – ветеринар розповіла, коли варто бити на сполох
Чому кіт чхає – ветеринар розповіла, коли варто бити на сполох

Чому кіт чхає – ветеринар розповіла, коли варто бити на сполох

Якщо ви помітили, що ваш кіт чхає, то це причина звернути увагу на умови утримання тваринки та на стан його здоров’я. Перше, що варто зробити – це виключити алергічні реакції.

Чому кіт чхає – причини

Буває, що через пилюку, побутову хімію чи ароматизатори кіт чхає. Негативною може бути і реакція на плісняву та тютюновий дим. Також у нього можуть з’явитися інші прояви алергії: свербіння, сльозотеча.

Лікарка ветеринарної медицини зазначає, що причиною чхання кота можуть бути інфекційні захворювання. Наприклад, герпесвірус, каліцивірус, мікоплазмоз, хламідіоз.

Зараз дивляться

Вона додає, що викликати такий симптом можуть проблеми з ротовою порожниною у кота. Поставити крапку у цій теорії допоможе ветеринарний стоматолог.

кіт постійно чхає

За словами ветеринарної лікарки, чхання у котів викликають новоутворення та поліпи в носовому проході. Також тварина може страждати через сторонні тіла в носовому проході.

– Варто бити тривогу, якщо чхання триває довше двох днів, є нав’язливим і у кота є виділення. Також, якщо кіт стає в’ялим, відмовляється від їжі, – наголошує Вікторія Фільштінська-Лялько.

Якщо з вами проживає ще один котик, то його можна не відселяти.

Зазвичай, якщо маємо вірусну хворобу і коти вже живуть разом якийсь час, то відселяти сенсу немає ніякого, адже вони вже контактували, – додає ветеринар.

Чхання у котів – профілактика

  • Регулярні відвідини ветеринарного лікаря.
  • Позбудьтесь алергенів. Перевірте наповнювач для туалету, а також раціон кота. Крім того, прибирайте квартиру гіпоалергенними засобами або взагалі без них.
  • Розмістіть місце для відпочинку вашого кота там, де немає протягів.
  • Не давайте своїй тваринці контактувати з вуличними або чужими котами.
  • Підтримка чистоти у квартирі.
  • Регулярна вакцинація кота.
Джерело матеріала
loader