Про це в Укрінформі під час брифінгу повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
“У сукупності вивезено понад 8 млн тонн товарів, з яких більше 5 млн т складає аграрна продукція. Це найкращий показник за період повномасштабного вторгнення”, - зазначив Марчук.
Він зауважив, що бізнес за рахунок довіри і безпеки, яку вдалось сформувати ЗСУ в Чорному морі, дуже активно перекладає свої логістичні маршрути саме в Чорне море. Дещо зменшилась потужність на Дунайському напрямку.
"Доїхати до півдня Одещини - нелегка і фінансово затратна задача, тож цим користуються наближені регіони. Близько 700 тис. т вдалось переправити через порти Дунаю. Тож у майбутньому ставки на вивезення аграрної продукції будуть робитися саме на Чорне море", - сказав Марчук.
За його даними, сукупність вивезення продукції Чорним морем - 80%, до 10% від запланованого експорту везеться через Дунай, а на третьому місці - залізниця. У межах від 3% до 5% йде транзитом через Польщу. В обсягах - це близько 300 -350 тис. тонн.
“Для кожного господаря, який виростив і намагається продати свою продукцію, а продати в умовах війни, коли в тебе немає на неї ціни і за ці кошти ти плануєш собі посівну кампанію - надважливо. Тому що затримки з вивезенням продукції безпосередньо впливають на можливість товаровиробника вчасно закупити всі необхідні елементи і спланувати свою посівну кампанію”, - зауважив заступник голови ВАР.
Як повідомлялось, експорт українським морським коридором, який запрацював у серпні 2023 року, вже найближчим часом сягне позначки у 30 млн тонн.