У Львівському Охматдиті команда лікарів виходила новонароджену дівчинку, яка мала двобічну пневмонію та кашлюк.
Симптоми пневмонії та кашлюку
Мама маленької Олесі, Мар’яна, помітила хрипи у своєї доньки на дев’ятий день після народження. Вона звернулась до місцевого медзакладу в Самборі, що на Львівщині.
Лікарі діагностували у дівчинки пневмонію та госпіталізували її.
Коли дитину виписали з лікарні, у неї з’явився сильний кашель.
– Кашель був настільки сильний, що дитина почала аж синіти. Сімейна лікарка порадила нам відразу їхати до львівського Охматдиту, – розповіла Мар’яна.
Вже у Львові команда медичних фахівців провела комплексне обстеження та встановила діагноз – двобічна пневмонія та кашлюк.
Лікування кашлюку
Лікарі негайно госпіталізували новонароджену в реанімацію.
Медики пригадують – дівчинка поступила у віці 18-ти днів зі скаргами ціанозу (посиніння), зупинки дихання та сильним кашлем.
В реанімації маленька Олеся провела дев’ять днів.
Після виходу з реанімації стан дитини залишався важким: вона не могла харчуватися фізіологічно, тому отримувала їжу через зонд.
Кожен рух малечі призводив до кашлю, який супроводжувався зниженням сатурації та задишкою. Їй постійно подавали кисень та антибактеріальну терапію.
Лікарі Охматдиту закликають вагітних жінок вакцинуватися від кашлюку на третьому триместрі вагітності. Це сприяє виробленню захисних антитіл, які попереджають зараження новонародженого вже в утробі.
– Кашлюк у такому ранньому віці – це велика загроза летальності, – наголошує лікар-педіатр.
Фото: