Деякі держави не побоялись та направили своїх військових
Міністр іноземних справ Польщі Радослав Сікорський прокоментував пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона про можливе відправлення військ НАТО в Україну, зробивши гучну заяву. Солдати з деяких країн Північноатлантичного альянсу вже знаходяться на території нашої країни.
Радослав Сікорський зробив цю заяву під час конференції у Сеймі, яка була присвячена 25-річчю членства Польщі в НАТО. Дипломат подякував країнам, які відправили свої війська в Україну, за сміливість, пише "Радіо Свобода".
"Солдати з країн НАТО вже є в Україні. Я б хотів подякувати країнам, які йдуть на цей ризик. Вони самі знають, хто то є", ― сказав міністр іноземних справ Польщі.
Проте більше політик не сказав нічого. Він не повідомив, про які країни йдеться та що роблять війська НАТО в Україні. Радослав Сікорський сказав, що не буде цього говорити "на відміну від інших європейських політиків".
Нагадаємо, що раніше президент Франції Еммануель Макрон зробив заяву про можливе введення військ НАТО в Україну. Проте наразі це питання не узгоджене лідерами країн-учасниць альянсу.
Більшість лідерів держав, які входять в НАТО, публічно заявили, що не стануть відправляти своїх солдатів в Україну. Проте заява Макрона викликала також бурхливу реакцію у проросійських політиків в Європі.
В Офісі президента України позитивно поставились до обговорення питання стосовно введення військ партнерів. Володимир Зеленський пообіцяв, що поговорить з Макроном на цю тему. За попередньою інформацією, французький лідер відвідає Київ у середині березня.
Пізніше прем'єр-міністр Франції Габрієль Атталь заявив, що його країна зможе відправити солдат в Україну в обхід НАТО. Проте вони не будуть воювати. Військові допоможуть українським захисникам в певних аспектах, але не на фронті. Згодом Макрон заявив, що в допомозі Києву не може бути обмежень та "червоних ліній".
Раніше "Телеграф" писав, що в Італії різко висловились стосовно відправлення солдат в Україну. Міністр оборони Італії Ґвідо Крозетто вважає цей крок неприйнятним. Ніби це зробить неможливим дипломатичне завершення війни.