В Україні розробили VR-тренажер для реабілітації, що допомагає людям з ампутаціями боротися з фантомними болями
В Україні розробили VR-тренажер для реабілітації, що допомагає людям з ампутаціями боротися з фантомними болями

В Україні розробили VR-тренажер для реабілітації, що допомагає людям з ампутаціями боротися з фантомними болями

Розробку вже використовують у реабілітаційному центрі «Шлях до здоровʼя» в Дніпрі.

Фахівці української компанії Advin створили медичний VR-тренажер, який має допомогти військовим і цивільним з ампутаціями справлятися з фантомними болями. Про це повідомило видання The Village.

За допомогою спеціальних датчиків на тілі пацієнт має змогу керувати 3D-аватаром. Тренажер попронує кілька віртуальних середовищ для реабілітації: тренувальна кімната, спортивна зала і кухня. Окрім цього, до кінця 2024 року розробники планують додати функцію сплаву по Дніпру за допомогою віртуальної реальності.

Результати клінічних випробувань свідчать про те, що VR-терапія підвищує рухові функції пацієнтів на 20% та полегшують фантомний біль на 41%.

В Україні розробили VR-тренажер для реабілітації, що допомагає людям з ампутаціями боротися з фантомними болями - Фото 1

Компанія Advin працює над впровадженням VR-тренажера в медичні центри. За словами команди, центр «Незламні» у Львові, «Модричі» у Львівській області, а також міська лікарня №4 у Дніпрі вже готові включити технологію до своїх програм.

Наприкінці 2023 року компанія отримала сертифікат відповідності. Розробку вже використовують у реабілітаційному центрі «Шлях до здоровʼя» в Дніпрі. Фахівці Advin прагнуть провадити проєкт у державні протоколи з реабілітації.

  • Читайте також: Як доповнена та віртуальна реальність інформують про війну та допомагають людям

Фото: Advin

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
війна Медицина
Джерело матеріала
loader
loader