Вітаємо з перемогою команду, яка, ризикуючи життям, фільмувала злочини Росії і змусила світ побачити їх. Це Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василина Степаненко.
В основі картини – події в місті Марії у березні 2022 року. Дивіться історії медиків, які рятували людей під час блокади Маріуполя, і які стали героями цієї картини у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Ви знайдете цю колекцію тут.
Один із авторів оскароносного фільму Євген Малолєтка також довірив свою історію Музею "Голоси Мирних". Дивіться її тут.
Мстислав Чернов почав свою промову з зізнання: "Напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: я би хотів ніколи не знімати цього фільму. Я б обміняв все на те, щоб Росія ніколи не вторгнулася в Україну, ніколи не окуповувала наші міста, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч мої українських співгромадян. Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо змінити історію, зробити так, щоб правда перемогла. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими".
Прем’єра картини "20 днів у Маріуполі" відбулася у 2023 році. Маріупольці, які пережили облогу свого міста і потім бачили цей фільм, зізнаються: після нього хочеться довго мовчати.
Музей збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи. Його архів містить вже понад 100 тисяч історій. Розкажіть свою на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.