Посольство України у Франції висловило протест через «крадіжку» фільму «Тіні забутих предків»
Посольство України у Франції висловило протест через «крадіжку» фільму «Тіні забутих предків»

Посольство України у Франції висловило протест через «крадіжку» фільму «Тіні забутих предків»

Посольство України у Франції звернулось до компетентних владних інституцій країни, зокрема до міністерства культури, щодо кричущого випадку привласнення організаторами Фестивалю російського фільму у Парижі та у місті Таверні (столичний регіон) української кінематографічної спадщини.

Як повідомляє Укрінформ, йдеться про показ фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (у Франції демонструється під назвою «Вогненні коні») як частини «російської культури».

«Культура продовжує цинічно використовуватися для легітимізації російської агресії. Відомо, що роками цей фестиваль «російського фільму» спирався на підтримку російської влади. Очевидно, що, незважаючи на ніби формальну зміну акцентів організаторами, їх методи багато в чому залишаються незмінними», - заявили кореспонденту Укрінформу в українському посольстві.

Дипломати наголосили, що йдеться випадок культурної апропріації, тож просять французьку владу розібратись з ситуацією та відновити справедливість.

«Тіні забутих предків» Сергія Параджанова включив до своєї програми так званий Фестиваль «російського фільму», який організувала асоціація «Інша Росія». Це вже 10-тий подібний захід, цього року його присвятили пам’яті Олексія Навального.

«Ми вважаємо, що навіть у ці неспокійні часи, незважаючи на насильство з боку нинішньої влади, необхідно продовжувати захищати і просувати російську культуру, зокрема, у сфері кіно», - йдеться в тексті-запрошенні організаторів фестивалю. Вони закликають «відкрити та перевідкрити найкраще з російського кіно, минулого та сьогодення».

Нагадаємо, фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» був знятий режисером у 1964 року на базі кіностудії імені Олександра Довженка. Стрічка здобула світову славу на багатьох міжнародних фестивалях. Фільм також заклав основи українського поетичного кіно, а після протестів проти арештів українських інтелектуалів став одним із головних символів дисидентського руху та боротьби українців із радянським режимом.

Як передавав Укрінформ, Нацкомісія з реабілітації за поданням Українського інституту національної пам'яті реабілітувала видатного кінорежисера, вірменина, який народився у Тбілісі та сидів у російській в’язниці за український націоналізм, Сергія Параджанова.

Теги за темою
Україна Франція фільм
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader