Волонтерству присвятили нову програму підвищення кваліфікації вчителів
Волонтерству присвятили нову програму підвищення кваліфікації вчителів

Волонтерству присвятили нову програму підвищення кваліфікації вчителів

У рамках програми освітяни можуть дізнатися про основи волонтерства та як проводити «Шкільні уроки волонтерства». Це перший крок до визнання напряму волонтерства в освіті.

Громадська організація «Українська Волонтерська Служба» (УВС) спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» (ІМЗО) розробили програму підвищення кваліфікації вчителів «Теорія і практика волонтерства в закладах загальної середньої освіти», повідомив «Детектору медіа» Єгор Кузьмін, журналіст і комунікаційний менеджер УВС.

За кожні 30 годин викладання вчителі можуть отримати 1 кредит ЄКТС (Європейська кредитно трансферна-накопичувальна система — це міждержавна система, яка дозволяє кількісно (в кредитах) оцінити навчальні програми, навантаження студента, а також виміряти і порівняти результати навчання студентів у різних навчальних закладах. — ДМ).

«Програми допомагають вчителям покращити свою професійну компетентність, оновити знання з певних предметів або методик навчання. Також це можливість впровадити нові підходи та інновації у своїй практиці, що сприяє підвищенню якості освітнього процесу», — пояснила Галина Коломоєць, начальниця відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти. Вона додала, що розширення знань і навичок волонтерства допоможе вчителям ставати кращими менторами і для учнів.

Наразі в шкільній програмі волонтерство не є обовʼязковою дисципліною, проте УВС працюватиме, аби це змінити.

«Як організацію та команду людей, які вірять у силу волонтерства, нас драйвить можливість впливу на розвиток молоді. Коли ми запустили уроки волонтерства, то побачили величезний відгук від освітян. Вони самі зацікавлені в додатковому підсиленні своїх учнів. Кількість уроків та історій вчителів говорять про цей імпакт.

Напрям визнання волонтерства у системі освіти — один з пріоритетів УВС на найближчі роки. Отримання статусу програми підвищення кваліфікації — це наша вдячність вчителям. Ми хочемо, аби вони також отримували новий досвід й розвивали свої компетенції», — поділилась Анна Бондаренко, засновниця та керівниця ГО «Українська Волонтерська Служба».

За даними U-Report, з початку 2022 року понад 43% опитаних школярів уже долучилися до активної допомоги. 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України, зокрема і як волонтери.

Кожен учитель може провести урок волонтерства у своєму закладі освіти. Організатори надають посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. План і формат (онлайн/офлайн) уроку можна змінювати. Щоби взяти участь у проєкті, необхідно залишити заявку на сайті.

Трохи більше ніж за місяць проведено понад 1600 «Шкільних уроків волонтерства» для 40 тисяч школярів, повідомила Українська волонтерська служба.

1 грудня 2023 року ініціатори звітували про поточні досягнення проєкту, а 5 грудня відбувся Національний онлайн-урок волонтерства.

На фото: команда УВС із програмою підвищення кваліфікації вчителів. Фото УВС

 

Читайте також
Переосмислити 8 Березня. ГО «Дівчата» і Projector Foundation створили урок-конструктор для шкіл і відео (ВІДЕО)
«Шкільний урок волонтерства» відвідали більше 95 тисяч учнів
Як росіяни викрали іспанського волонтера з Херсона й два роки утримують у полоні
Українська волонтерська служба оновила сайт
Дослідження «Українського жіночого конгресу»: Волонтерство — елемент адаптації і збереження зв’язку з Україною в біженок
У шістьох містах України запускають безкоштовну школу волонтерів
Анна Бондаренко, керівниця Української волонтерської служби: «Важливо переорієнтувати всіх волонтерів із “гасіння пожеж” на системну, щоденну роботу із наближення перемоги»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Школа Освіта
Джерело матеріала
loader
loader