Облікову ставку в Україні знизили до 14,5%: у Нацбанку назвали причини
Облікову ставку в Україні знизили до 14,5%: у Нацбанку назвали причини

Облікову ставку в Україні знизили до 14,5%: у Нацбанку назвали причини

Національний банк України з 15 березня знижує відсоток облікової ставки на 0,5%, що становитиме до 14,5% річних.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний на брифінгу, що відбувся у четвер, 14 березня.

— З огляду на подальше уповільнення інфляції та покращення очікувань, стійку ситуацію на валютному ринку, а також часткове зниження ризиків, пов’язаних з отриманням міжнародної допомоги, правління НБУ вирішило знизити облікову ставку до 14,5% річних, – пояснив він.

Пишний зауважив, що подібний крок помітно підтримає оновлення державної економіки в умовах війни, при цьому не завдасть шкоди макрофінансовій стабільності.

Зараз дивляться

Подібний рівень облікової ставки є достатнім для підтримки привабливості гривневих активів, курсової стійкості та збереження помірної інфляції.

Облікова ставка – термін та значення

Облікова ставка є ключовим монетарним інструментом Нацбанку. З його допомогою НБУ встановлює орієнтир вартості залучених та розміщених коштів для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку.

Тобто, це показник вартості грошей у країні. На нього орієнтуються всі учасники ринку.

Нацбанк використав облікову ставку як один зі способів стримування інфляції.

До початку повномасштабної війни облікова ставка трималася лише на рівні 10%. У червні 2022 року НБУ підвищив її одразу до 25%. На такому рівні вона залишалася понад рік.

З 28 липня 2023 року ставку знизили до 22%, з 15 вересня – до 20% , з  27 жовтня – до 16% та нарешті  з 15 грудня – до 15%.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader