"Аеровокзали" створені для виконання практичної функції. Це місце, де проходять паспортний контроль та реєстрацію перед подорожжю. Нічого особливого в них немає. Але у світі є декілька аеропортів, які зачаровують своєю красою. Про них розкажемо далі.
Міжнародний аеропорт "Чангі", Сінгапур
Один із найбільших транзитних вузлів Південно-Східної Азії знаходиться у Сінгапурі. Архітектурний шедевр відкрився наприкінці 1981 року, практично за декілька днів до Нового року. За період свого існування він більше 10 разів очолював різні рейтинги.
На його будівництво витратили понад 2 мільярди доларів, а його площа займає 1300 гектарів. До речі, аеропорт має 10 поверхів, 5 з яких приховані під землею. В середині одного з терміналів знаходиться тропічний ліс, а зі стелі гарним каскадом падає найбільший штучний водоспад. Цікаво, що він відіграє важливу функцію в житті міста. В Сінгапурі часто бувають зливи, й рукотворне диво спроєктоване так, щоб зливати воду після дощу й природним шляхом охолоджувати повітря під куполом.
Водограй оточують тераси зі стежками для прогулянок відвідувачів. Тут висаджено понад 200 видів рослин. На висоті триповерхового дому курсує швидкісний потяг. На території навіть є тематичні парки: кактусів, орхідей, соняшників та чарівний сад. А ще тут є галерея метеликів, дивовижний фонтан і, навіть, кіно та SPA.
Аеропорт Абдула-Азіза, Джидда, Саудівська Аравія
Цей аеропорт працює лише 6 тижнів на рік. Його будували для прочан-мусульман, що прямують до Мекки на Хадж. Решту часу ця локація закрита.
Повітряна гавань займає площу 105 квадратних кілометрів. Офіційне відкриття відбулося у квітні 1981-го, але приймати перших пасажирів тут почали 31 травня того ж року.
На території "аеровокзалу" збудовано королівський термінал, споруди авіабази та житло для персоналу.
Міжнародний аеропорт Чхеклапкок, Гонконг
Перший термінал повітряної гавані нагадує гігантський авіалайнер. Незвичне й місце розташування "літака". Він зведений на штучному острові, створення якого збільшило територію міста на 1%. Його побудували після того, як Гонконг ввійшов до складу Китайської Народної Республіки. Над дизайном працювало відоме архітекторське бюро Foster and Partners.
До речі, "аеровокзал" має декілька винагород. Він занесений до Книги рекордів Гіннесса як найдорожчий в історії проєкт будівництва аеропорту. А 1999 року його визнали одним з 10 головних досягнень XX століття.
Аеропорт Джованні Нічеллі, Італія
Повітряна гавань має незвичне розташування. Вона знаходиться на острові Лідо, між лагуною та середньовічною церквою. Дістатися до неї можна на водному таксі. Сідати треба на площі Сан-Марко.
До речі, це не головний аеропорт Венеції. Він виконує допоміжну функцію, коли основний аеровокзал "Марко Поло" не може впоратися з пасажирськими потоками.
Вражає не тільки місцезнаходження, а й дизайн термінала. Увагу одразу привертають фрески із зображенням літаків – творіння художника-футуриста Тато. Також у залі стоїть рояль.
Аеропорт Куршевель, Франція
Цей аеропорт має одну із найскладніших смуг для посадки. Повітряну гавань відкрили 1961-го, щоб збільшити прибутки гірськолижного курорту. Не кожен пілот може сідати на злітно-посадковій трасі. Щоб працювати на цьому рейсі, вони повинні отримати спеціальний сертифікат. І не дивно. Дорожка зовсім коротка, поруч Альпи, тож право на помилку немає.
Побачити фешенебельний аеродром можна у фільмі "Завтра не помре ніколи" з відомим всім героєм Джеймсом Бондом.
Аеропорт Барра, Шотландія
Аеропорт має дуже дивний розклад рейсів. Всі вони залежать від припливів та відливів. І це не бзики шотландців чи власника повітряної гавані. Річ у тому, що злітно-посадкова смуга простягається на пляжі, прямо біля моря.
Якщо буде можливість, обов’язково відвідайте ці аеропорти. Кожен із них має чим здивувати – від сервісу до вигляду.
Раніше OBOZ.UA розповідав про найгарніші міста Європи.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!