Відомство вважає, що заборона людям з судимістю бути частиною армії є застарілою законодавчою нормою часів СРСР.
Мобілізаційний потенціал серед засуджених за кримінальними статтями в Україні складається з тих, хто вже відбув покарання, і тих, хто тепер перебуває в місцях позбавлення волі. У разі, якщо за відповідний закон проголосують, перших будуть призивати без їхньої згоди, другі – мають висловити бажання служити, Суспільне в п’ятницю, 15 березня.
В Україні є близько 50 тисяч людей, які перебувають на волі, відбувши покарання. Також є 26 тисяч, які нині перебувають у місцях позбавлення волі, повідомила у коментарі виданню заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
Вона зазначила, що нині складно говорити, скільки з цих людей буде призвано до лав ЗСУ.
За її словами, слід чекати дуже жваву дискусію у Верховній Раді при розгляді законопроєкту про мобілізацію засуджених.
Вона додала, що тих, хто вже відбув покарання, мобілізовуватимуть без їхньої згоди, як усіх інших військовозобов’язаних громадян призовного віку, а також зазначила, що заборона людям з судимістю бути частиною армії є застарілою законодавчою нормою часів СРСР.
Висоцька зазначила, що для засуджених, які відбувають покарання, передбачено умовно-дострокове звільнення за їхньою заявою. Але буде враховуватися і спроможність, фізична підготовка ув’язнених, щоб не було медичних протипоказань.
Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що військові попросили виключити з-під можливої мобілізації тих, хто порушував військову дисципліну та вчиняв злочини під час виконання військового обов’язку. Вони не хочуть бачити також тих, хто вчиняв злочини проти держави.
За його словами, не всі командири військові готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тому швидше за все, це будуть окремі загони.
Як ми вже писали раніше, Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.