В Україні хочуть відкрити один із аеропортів: коли і як запрацює
В Україні хочуть відкрити один із аеропортів: коли і як запрацює

В Україні хочуть відкрити один із аеропортів: коли і як запрацює

В Україні хочуть відкрити один із аеропортів для польотів. Йдеться про аеропорт у Києві, Ужгороді чи Львові. І хоча точних дат немає, ситуація може змінитись уже цього року.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Точних термінів ніхто не називає. Деякі експерти, які залученні до переговорів з американським та європейським регулятором, зовсім відмовились коментувати перспективи. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, який своєю заявою щодо початку перемовин з регуляторами і підняв тему, також заявив, що не може називати жодних термінів.

"Не хочу жодних термінів промовляти, але зараз ми вже передаватимемо офіційно наше бачення регуляторам, і ми вступаємо з ними в офіційні переговори", – заявив Кубраков. Секретар РНБО Олексій Данілов ще минулого року анонсував, що саме в 2024-му "це питання точно зрушить з мертвої точки".

Але насправді, досі ніхто не знає, коли можливо буде відновити польоти. Про їх необхідність заявляють і в Офісі президента, і в Кабміні. Дійсно, це б значно спростило і перевезення вантажів, і пасажиропотік. Але поки такої можливості немає. Щоб відкрити перельоти:

  • Україна має сама на території своєї країни гарантувати безпеку. Це суверенно права країни", "закривати" небо для польотів чи відкривати його;
  • регулятори США та ЄС мають дати дозвіл. Бо вони мають право переконатись, що літаки, які будуть прямувати з їх країни чи в їх країну, не стануть ціллю для атаки росіян;
  • авіакомпанії мають отримати страховки (страхові компанії мають повірити в безпеку і дати дозвіл на політ).

В Україну ще до початку повномасштабної війни через новини про те, що Росія готує вторгнення, деякі страхові компанії ініціювали скасування рейсів в Україну. І це ще до ракетних атак. Тепер отримати страховку буде вкрай складно.

"Необхідно провести перемовини зі страховиками та міжнародними авіакомпаніями. Не думаю, що багато з них матимуть бажання страхувати літаки та здійснювати рейси в українські аеропорти під час війни. Якщо, все ж-таки, вдасться домовитись з кимось з авіакомпаній чи страховиків, то високі ризики польотів в Україну вони обов’язково закладуть у вартість квитків", – розповідає OBOZ.UA заступник голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко. Тобто ціна та ризики будуть настільки високими, що українцям просто буде не вигідно літати.

Експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долинце налаштований більш оптимістично. Він, впевнений: головні претенденти на відкриття – Київ, Львів та Ужгород. "Це залежатиме від того, наскільки кожен аеропорт продемонструє свою готовність і підтвердить авіарегулятору, що у них є навчений персонал, необхідні укриття, що вони підготовлені і можуть правильно діяти. Це може сказати лише відповідний аудит", – пояснив Долінце.

Як повідомляв OBOZ.UA, перші польоти цивільної авіації у країні, що воює, можуть здійснити не пасажирські, а вантажні рейси. Причина – у досить складній процедурі затвердження безпеки таких польотів. У її ході, зокрема, Україна може отримати низку рекомендацій від партнерів про те, які умови потрібно забезпечити для авіаперевізників.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader