Стали відомі деталі програми кешбеку, яку хочуть запустити в Україні
Стали відомі деталі програми кешбеку, яку хочуть запустити в Україні

Стали відомі деталі програми кешбеку, яку хочуть запустити в Україні

Кабмін може ухвалити програму "українського кешбеку" вже до кінця березня.

Як розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, програма вже повністю розроблена, але її ще треба погодити ж міжнародними партнерами, пише forbes.ua.

Під час виступу на KIEF TALKS представник ОП повідомив, що загалом підтримка українського товаровиробника ґрунтуватиметься на трьох засадах: стимулюванні попиту за допомогою кешбеку в споживчому та промисловому сегментах, інвестиційному кредитуванні та дерегуляції.

За словами Шурми, зараз в індустріальному сегменті діє програма кешбеку на купівлю агротехніки. Вона непогано себе показала, тому подібна програма буде запущена і в споживчому сегменті. Покупець отримуватиме гідний кешбек за купівлю локального товару.

Для отримання кешбеку будуть умови:

  • безготівкова оплата з фіскальним чеком, що сприятиме прозорості;
  • продавець має бути платником податків на загальній системі оподаткування. 

Також ухвалити хочуть пільгове кредитування:

- Ми плануємо змінити програму «5–7–9», щоб змістити фокус на інвестиційну діяльність. Якщо ви подивитеся на структуру виданих кредитів, побачите, що левова частка береться під оборотні кошти. Найімовірніше, ці напрями будуть обмежені. Усе буде сфокусовано на інвестиційній діяльності, а також буде розширено ліміт кредитів до 10 мільйонів доларів, – сказав Шурма.

Планують спростити отримання кредитів для людей, які хочуть створити бізнеси:

- Добре, якщо у вас наявний бізнес – три заводи. Ви закладаєте один, будуєте четвертий. А якщо ви підприємець-початківець або займалися трейдингом, а тепер щось будуєте, що дати в заставу? Ми ж не перші, хто відповідає на таке запитання, у світі. Багато країн через це пройшли. Є проєктне фінансування. Ми працюємо з НБУ, щоб його запустити, – пояснив він.

Також зараз працюють над дерегуляцією для українських виробників. Дозвільну систему хочуть зробити простішою, ніж в Румунії, Болгарії, Словаччині, Польщі. 

Джерело матеріала
loader
loader