Чому зростає курс долара і прогноз на березень
Чому зростає курс долара і прогноз на березень

Чому зростає курс долара і прогноз на березень

Курс долара зранку 19 березня у валютних обмінниках Києва здорожчав одразу на 27 копійок.

Так, за 1 долар у середньому просять 39 гривень 19 копійок, а продати його можна за 39,04 грн.

У чому причина зростання курсу долара і чи варто бігти в обмінники, Факти ICTV розпитали члена Економічного дискусійного клубу, економічного експерта Олега Пендзина.

Зараз дивляться

Чому росте курс долара

Офіційний курс долара зростає у звʼязку зі збільшенням попиту на іноземну валюту, розповідає економіст Олег Пендзин.

Проте він зазначає, що не бачить суттєвих причин, які б могли призвести до різкого зростання курсу долара в Україні.

– В цьому місяці у нас активно почалася виплата соціальних стандартів, також відбулася індексація пенсій, вже активно запрацював новий рівень мінімальної заробітної платні, що обʼєктивно привів до збільшення заробітних плат. Люди, отримуючи готівку, намагаються купувати валюту і так робити накопичення, – сказав він.

Хто регулює курс долара

Член Економічного дискусійного клубу зазначив, що курс долара в Україні регулює Нацбанк, а всі зростання чи зниження курсу іноземних валют відбуваються згідно з фінансовим коридором НБУ.

– Єдиним продавцем валюти на внутрішньому ринку є Нацбанк України, тобто він балансує цей ринок. Скільки він продасть валюти і за яким курсом визначить, приблизно так цей курс і буде формуватися. Тобто Нацбанк визначив певний коридор, в межах якого рухаються валютні операції, і вони, власне, сьогодні регулюються загальним обсягом реалізації валюти з резервів Національного банку України. Так це працює, – додав експерт.

Курс долара у березні 2024

Графіка: Факти ICTV

Що буде з доларом найближчим часом

За словами Пендзина, на цьому тижні Україна має отримати 4,6 млрд євро від західних партнерів, а в наступному місяці — ще 1,5 млрд євро.

Це говорить про те, що валюти в Україні буде вдосталь і курс долара навіть може трохи впасти, тому не варто бігти в обмінники і купувати долари за останні гроші, наголосив економіст.

– Тобто валюта буде, а якщо буде валюта, то, я думаю, курс не буде далі зростати, а найближчим часом ми навіть побачимо укріплення гривні, – підкреслив експерт.

Він додав , що нині грошові накопичення краще зберігати на депозитах у банках.

– Сьогодні вигідніше зберігати гроші у гривні, вкладаючи у банківську структуру або в облігації внутрішньої державної позики. Особливо якщо врахувати, що під час війни всі 100% вкладень в банки гарантує держава. Тобто Фонд гарантування вкладів населення сьогодні гарантує не той мінімум 200 тис., який до цього був, а всі 100%. У разі банкрутства банку вам виплатять всі 100% вашого накопичення, – розповів експерт.

Раніше Факти ICTV розповідали, що 18 березня Нацбанк знизив курс гривні на 19 копійок, що є історичним мінімумом щодо долара США: 38,9744 грн/$1. Детальніше про це –

Теги за темою
курс валют
Джерело матеріала
loader
loader