У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта
У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта

У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта

У Західному спеціалізованому дитячому медичному центрі (ЗУСДМЦ) вилікували 6-річну Даніелу із Закарпаття зі складним захворюванням - лімфомою Беркітта. Їй провели сім хіміотерапій і трансплантацію кісткового мозку.

Про кореспонденту Укрінформу повідомила гематолог ЗУСДМЦ Оксана Воробель.

"Дівчинка потрапила до нас у травні 2023 року у дуже тяжкому стані: з масивним новоутвором у животі, з пухлинними ураженнями кісткового мозку, органів грудної клітки, кісток щелепи тощо. Без перебільшення можу сказати, що з нею працювала уся команда центру", - розповіла Воробель.

У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта - Фото 1

Упродовж двох діб фахівцям вдалось встановити правильний діагноз та негайно розпочати лікування.

"Це надважливо, адже ми мали справу з дуже агресивним типом лімфоми, який швидко розповсюджується, гірше піддається лікуванню і має невеликий відсоток одужання загалом", - пояснює Воробель.

У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта - Фото 2

"Перші п'ять місяців дитина разом з мамою постійно перебували у лікарні, пригадує лікарка. Дівчинка, попри свій вік, терпляче переносила всі етапи лікування. У цьому їй допомагала відповідальність мами та підтримка великої родини - вдома їх з нетерпінням чекали ще четверо братів і сестер", - зазначила Воробель.

За її словами, шлях до одужання був складним і для медиків центру: працювали всі підрозділи лікарні, обговорювався хід лікування у широкому колі фахівців, застосовувалися різні підходи, проводилася перманентна діагностика та лабораторні дослідження.

У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта - Фото 3

"Упродовж перших двох місяців нам щодня доводилось виборювати життя дитини. Дівчинка потребувала постійної допомоги реаніматологів, трансфузіологів, кардіологів, хірургів, інших фахівців. Напевно, немає у лікарні спеціаліста, який би не долучився до порятунку Даніели. З труднощами та ускладненнями, які загрожували життю дівчинки, нам вдалось провести заплановані усі сім блоків хіміотерапії", - додала Воробель.

Після результатів ПЕТ-КТ по завершенню хіміотерапії вдалось трішки видихнути з полегшенням - хвороба відступила. Проте насторожував один із лімфовузлів, який міг загрожувати рецидивом. Після консультацій із закордонними онкогематологами у рамках проєкту #SAFERUkaine вирішили видалити його хірургічно.

Подальша біопсія підтвердила правильність рішення - у вузлі знайшли поодинокі тіні атипових клітин. У Клініці дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку ЗУСДМЦ Даніелу підготували до пересадки стовбурових клітин. Після трансплантації мама і донька у стерильному боксі провели п'ять тижнів. І зараз повертаються додому.

Гематолог зауважила, що успіху вдалось досягнути завдяки поєднанню кількох складових: досвіду медиків, мультидисциплінарному підходу та технологічним можливостям лікарні.

Як повідомляв Укрінформ, хірурги лікарні св. Миколая у Львові вперше прооперували 11-річного хлопчика з онкологією за допомогою роботизованої системи Da Vinci Si, яку подарували благодійники.

Фото надала пресслужба ЗУСДМЦ

Теги за темою
Діти Львів Хвороба
Джерело матеріала
loader
loader