Щороку мільйони іноземців відвідують узбережжя Коста-де-Соль і місто Малага, Іспанія – одне з найпопулярніших європейських напрямків. Однак цьогоріч місцеві жителі вирішили голосно заявити про своє невдоволення – вони розчаровані зростаючим напливом туристів.
Центр міста охопила хвиля наклейок на стінах і дверях, які "зверталися" до відвідувачів словами іспанців, пише EuroNews. "Це був мій дім" (antes esta era mi casa), "Це був центр міста" (antes esto era el centro), "Їдьте додому" (a tu puta casa), "Тут смердить туристом" (apestando a turista) – йдеться у написах.
Чому місцеві жителі Малаги так обурені туристами
Місто на узбережжі Коста-дель-Соль стрімко стало популярним місцем для відвідувачів завдяки своєму сонячному клімату та відносно низьким цінам. Утім такий наплив мандрівників створює дискомфорт для іспанців.
Дані Друнко керує баром у Малазі під назвою Drunkorama. Він започаткував "ініціативу стікерів", роздрукувавши та розклеївши по місту "антитуристичні" фрази, авторами яких стали гості закладу. У розмові з місцевою газетою Diario Sur Друнко пояснив, що розпочав кампанію після того, як його, очевидно, "вигнали" з дому, в якому він жив десять років.
Він стверджував, що орендодавець відмовився вести переговори про оренду або навіть продати йому майно – нерухомість хотіли здавати на короткострокову оренду для туристів. "Багато ажіотажу, тому що місцеві жителі втомилися від ситуації. Я просто запропонував ідею крилатих фраз, я запропонував іскру, а тепер приєдналися інші", – сказав власник бару.
У листопаді минулого року місцевий репортер новинного веб-сайту The Local Spain повідомив, що Малага "безумовно забита більше, ніжт це було раніше, навіть не у сезон", додавши, що ціни в ресторанах останнім часом різко зросли.
Що робить Малагу такою популярною серед іноземних гостей
Іспанське узбережжя Коста-дель-Соль, де розташована Малага, роками користується величезною популярністю серед туристів. У 2023 році його відвідали рекордні 14 мільйонів відпочиваючих з Іспанії та з-за кордону, і частина з них вирішили зробити місто своїм новим домом. Останні дані Національного інституту статистики Іспанії (INE) вказують на те, що вісім із 10 нових жителів, які переїжджають до Малаги, наразі є іноземцями.
Але не лише люди змінюють обличчя міста: близько 630 технологічних компаній, у тому числі Google, відкрили офіси в Малазі, перетворивши її на квазі-Кремнієву долину Європи. Це має ефект приваблення тисяч міжнародних віддалених працівників, яких манить п’янке поєднання приємного робочого середовища та теплого клімату.
Які ще європейські напрямки дали відсіч надмірному туризму
Раніше в березні на Канарських островах з'явилися графіті, які наказували туристам "їхати додому". Тим часом на одному з найпопулярніших островів Тенеріфе нещодавно оголосили надзвичайну ситуацію щодо води. Це підлило масла у вогонь для місцевих жителів, оскільки деякі туристичні райони споживають у шість разів більше води, ніж житлові, тиснучи на запаси, важливі для сільського господарства.
У лютому в сусідній Гран-Канарії розфарбували стіни, написавши "Туристи повертаються додому" – газета Canarian Weekly назвала це "туризмофобією". На Балеарському острові Майорка в серпні минулого року жителі розвісили вздовж кількох пляжів фальшиві таблички з написами: "Остерігайтеся небезпечних медуз" і "Обережно, падаюче каміння".
Усі вивіски написані англійською мовою, дрібним шрифтом містили пояснення каталонською, які інформували місцевих жителів про те, що попередження не є реальними. Натомість у тексті було написано: "проблема не в каменепаді, а в масовому туризмі" та "пляж відкритий, за винятком іноземців".
Проте надмірний туризм є проблемою не лише на іспанських територіях. Багато європейських країн вводять податки на туристів, у тому числі Венеція, яка також заборонила круїзним лайнерам входити в систему каналів, що перебувають під загрозою зникнення.
В Амстердамі влада та місцеві жителі протягом кількох місяців намагалися заохотити п’яних туристів (переважно британців) триматися подалі, а в Кіото, Японія, дороги були перекриті, щоб місто не перетворилося на "тематичний парк".
Раніше OBOZ.UA розповідав про деталі вечірки, після якоїШрі-Ланка скасувала безкоштовні візи для українців і росіян: "Такого не було з часів британських колонізаторів!"
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!