Кабмін розширив можливості отримання грантів для підприємств, які виробляють невійськові дрони
Кабмін розширив можливості отримання грантів для підприємств, які виробляють невійськові дрони

Кабмін розширив можливості отримання грантів для підприємств, які виробляють невійськові дрони

Кабінет Міністрів розширив можливості отримання грантів підприємствами, що виробляють невійськові дрони або їх частини. Тепер такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Відповідні зміни до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств уряд ухвалив на засіданні 22 березня, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

«Сьогодні ми ухвалили рішення, відповідно до якого виробники невійськових дронів матимуть такі ж унікальні умови отримання гранту, як до цього мали лише підприємства на деокупованих територіях. Тобто зможуть отримати до 80% від вартості проєкту як грант від держави. Умови діють для підприємств, розташованих в будь-якій контрольованій частині країни. Окрім того, рішення передбачає, що грантові кошти виробниками безпілотників можуть використовуватися для поповнення оборотного капіталу», - розповіла перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

У Мінекономіки вважають, що нововведення стимулюватиме розвиток вітчизняних підприємств, які виробляють мирні дрони та їх складові, сприятиме розширенню виробництва.

Так, грантові кошти виробники дронів зможуть спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску - придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Рішення також дозволить створити нові робочі місця на відповідних виробництвах. Адже за умовами грантової програми на переробку, отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць).

Рішення уряду містить також інші зміни, що удосконалюють порядок надання грантів на переробку. Зокрема, в частині контролю держави за дотриманням виробниками умов договору. Так, відтепер отримувач грантів, який не створив у визначений термін обумовлену договором та Порядком кількість робочих місць, має повернути державі пропорційну суму від обсягу гранту в 30-денний термін з часу виявлення порушення.

Як повідомлялось, ухвалення за 1,5 року близько 20 законів і нормативно-правових актів, які пришвидшують розвиток ринку БпЛА в Україні, дозволило збільшити їх виробництво у 100 разів.

Фото: КМУ

Теги за темою
Кабмін Мінекономіки
Джерело матеріала
loader
loader