Магазини та банки відмовляться приймати деякі купюри: роз'яснення НБУ
Магазини та банки відмовляться приймати деякі купюри: роз'яснення НБУ

Магазини та банки відмовляться приймати деякі купюри: роз'яснення НБУ

Українців попередили, що магазини та банки не прийматимуть деякі купюри гривні.

Як передає "Хвиля", про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, увагу українців звернули на те, що банки, магазини та інші юридичні особи не мають права приймати деякі банкноти гривні. Йдеться про будь-які купюри, які забруднені хімічними речовинами або забруднені більш ніж на 55% площі банкноти.

Банкноти в Україні
Банкноти в Україні

Зокрема, юридичні особи та банки не мають права приймати:

  • банкноти, пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами або хімікатами тощо, площа яких під час приймання та обробки може стати меншою за 55% початкової площі банкноти;
  • якщо пошкодження двох або більше банкнот призвело до їх склеювання (спікання), то пред'явнику банкнот не рекомендується самостійно порушувати цілісність групи склеєних банкнот;
  • банкноти, забруднені хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, що впливають або за певних умов, можуть негативно впливати на здоров'я людини.

Українцям також слід врахувати, що територіальні підрозділи Національного банку здійснюють обмін справжніх банкнот, забруднених хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, лише у разі наявності документа про проведення дезінфекції та/або дезактивації банкнот, наданого установою (особою), на яку відповідно із законодавством України покладено функції щодо їх проведення.

При цьому фізичні та юридичні особи зобов'язані для обміну таких банкнот звертатися безпосередньо до відповідних територіальних підрозділів Національного банку України. Територіальні підрозділи Національного банку здійснюють обмін справжніх банкнот, забруднених хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, лише у разі наявності документа про проведення дезінфекції та/або дезактивації банкнот, наданого установою (особою), на яку відповідно до законодавства України покладено функції їх проведення.

Раніше мми писали, які купюри гривні, долара та євро частіше підробляють.

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader
loader