Український художник створив колажі для есе у The New York Times про переслідування квір-людей на окупованих територіях
Український художник створив колажі для есе у The New York Times про переслідування квір-людей на окупованих територіях

Український художник створив колажі для есе у The New York Times про переслідування квір-людей на окупованих територіях

Зображення Антона Шебетка використали для обкладинки друкованої версії матеріалу та для самої колонки письменника Джея Лестера Федера, який поспілкувався з постраждалими, очевидцями та розслідувачами.

Український художник, фотограф, куратор і дослідник квір-історії Антон Шебетко створив колажі для розділу колонок Sunday Opinion в американській газеті The New York Times. Про це він розповів на власній інстаграм-сторінці, пише «Суспільне культура».

Зображення художника використали для обкладинки друкованої версії матеріалу, а також для самої колонки письменника Джея Лестера Федера, який написав про тортури та переслідування представників квір-спільноти на тимчасово окупованих Росією українських територіях. Для цього тексту автор також поспілкувався з постраждалими, очевидцями та розслідувачами.

«Це дуже важлива стаття про переслідування та катування українських квір-людей на окупованих територіях, які слід вважати воєнними злочинами», — написав Шебетко.

Український художник створив колажі для есе у The New York Times про переслідування квір-людей на окупованих територіях - Фото 1

Фото: Антон Шебетко/інстаграм 

Роботи українського митця, фотографа та дослідник квір-історії України, який зараз живе в Амстердамі, Антона Шебетка зосереджені на проблемах, з якими стикається спільнота ЛГБТК+ в Україні, темах пам'яті, втрати ідентичності тощо. Роботи художника демонстрували в Києві, Амстердамі, Відні, Лозанні, Парижі, Вроцлаві, Штутгарті.

Вже в грудні 2023 року Верховний суд Росії за позовом міністерства юстиції визнав екстремістською та заборонив організацію «міжнародного громадського руху ЛГБТ». Що таке «рух ЛГБТ», хто ним керує і яка його структура, відомство не пояснило.

Читайте також: 

Фото: Антон Шебетко/інстаграм

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
окупація
Джерело матеріала
loader
loader