НБУ хоче змінити правила використання готівки: кого зачепить
НБУ хоче змінити правила використання готівки: кого зачепить

НБУ хоче змінити правила використання готівки: кого зачепить

Пропозиція НБУ щодо посилення прозорості операцій з переказу готівки за послуги бізнесу не зачепить фізичних осіб. Тобто, українці, як і раніше, зможуть обирати зручний для них вид розрахунку за послуги чи товари. Причому як фізосіб-підприємців, (ФОПів), так і інших юридичних осіб.

Про це повідомили у самому Нацбанку. Там зазначили: у пропозиції йдеться про те, що готівка, перерахована громадянами на користь ФОП/юридичних осіб, "має бути обов'язково зарахована постачальниками платіжних послуг на рахунки останніх (за номером IBAN) у безготівковій формі".

"У соціальних мережах поширюється недостовірна інформація, що громадяни не зможуть робити перекази чи платити готівкою за послуги чи товари ФОПів і інших юридичних осіб. Це не так. Для громадян нічого не змінюється: вони як раніше можуть обирати зручний для них вид переказу та розрахунку за послуги чи товари ФОПів і інших юридичних осіб – готівкою чи безготівково", – йдеться у повідомленні.

Що передувало

Заяві НБУ передувало оприлюднення ним винесення на публічне обговорення пропозиції виключити можливість отримання бізнесом готівки від фізосіб за послуги та товари без відкриття рахунку. Також передбачається:

  • оновлення окремих вимог щодо вилучення з обігу та передачі для дослідження сумнівних банкнот та монет;
  • зменшення строку проведення Національного банку відповідних досліджень.

Monobank оновив правила одержання грошей від інших осіб

Тим часом український мобільний банк monobank змінив принцип роботи свого сервісу "Банку", який дозволяє збирати кошти на будь-які цілі. Зокрема, там надали можливість здійснювати перекази по системі IBAN, що спрощує збір коштів від бізнесу.

"Якщо ви зареєстровані у реєстрі волонтерів, то юрособа зможе навіть не платити податки за такий донат. Найімовірніше юрособа попросить вас написати офіційне запрошення приєднатися до збору, тому ви можете шаблон заяви забрати тут або у підтримці", – пояснив співзасновник monobank Олег Гороховський..

Крім того, до сервісу додали можливість зберігати чужі "Банки". Для цього потрібно:

  • перейти за посиланням у застосунок;
  • натиснути відповідний прапорець.

"Тепер усі банки, що вас цікавлять, під рукою, і не потрібно їх повторно шукати в соцмережах. Ви можете постійно моніторити прогрес збору. Найважливіше – тепер ви можете налаштовувати періодичні відрахування на обрані Банки", – пояснив суть нововведення Гороховський.

Крім цього, фондам надали можливість відкривати багато зборів одночасно. "Нова версія поступово стає доступною усім, якщо ви ще не бачите оновлення, будь ласка трохи почекайте", – резюмував він.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас картку ПриватБанку, у якої закінчується термін дії, можна перевипустити – і продовжувати користуватися. Зробити це можна у будь-якому з відділень банку.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader