Протягом минулого місяця сума державного та гарантованого державою боргу у доларовому еквіваленті зменшилась на 1,21 млрд дол, у той час як у гривневому еквіваленті вона зросла на 2,03 млрд грн. Про це повідомляється у звіті Міністерства фінансів.
Така різниця зумовлена девальвацією гривні. Загалом, станом на 29 лютого державний та гарантований державою борг становив 5 490,10 млрд грн або 143,69 млрд дол.
Зокрема, сума державного та гарантованого державою зовнішнього боргу склала 3 824,71 млрд грн. У свою чергу, сума державного та гарантованого державою внутрішнього боргу склала 1 665,38 млрд грн.
Державний та гарантований державою борг розраховують у грошовій формі у якості непогашеної номінальної вартості боргових зобов’язань у валюті кредиту. Стан боргу визначають у гривнях та американських доларах за курсом Нацбанку України на останній день звітного періоду.
Як змінювався державний борг України
У січні сума державного та гарантованого державою боргу знизилася на 0,42 млрд дол у доларовому еквіваленті та на 31,44 млрд грн у гривневому. За словами експертів, причина такої динаміки крилася у недоотриманні країною зовнішнього фінансування
Загалом, на кінець січня державний борг України складав 5,48 трлн грн, або 144,9 млрд дол.
Протягом грудня минулого року сума державного боргу зросла у гривневому еквіваленті на 396,81 млрд грн, а у доларовому – на 4,49 млрд доларів.
Всього за минулий рік держборг України збільшився у гривні на 35,4%, а у доларовому еквіваленті – на 30,4%. Головним фактором такої динаміки стало отримання країною макрофінансової допомоги.