Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ: пояснення експерта
Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ: пояснення експерта

Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ: пояснення експерта

У 2024 році відбулося двоетапне підвищення рівня мінімальної заробітної плати. З першого січня її рівень збільшився до 7 100 грн, а з 1 квітня — до 8 000 грн.

Також у цьому році збільшився прожитковий мінімум на одну працездатну особу. У 2023 році він становив — 2 589 грн, у 2024 році — 2 920 грн.

У зв’язку з цим змінився розмір платежів, який був прив’язаний до цих показників. Відпровідно, розмір ЄСВ також змінився у 2024 році.

Зараз дивляться

Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ в Україні у 2024 році та яка відповідальність за несплату єдиного соціального внеску передбачена — читайте на Фактах ICTV.

Чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ 2024

Юристка компанії Stron розказала Фактам ICTV про важливі нюанси сплати ЄСВ для ФОП 3 групи у 2024 році.

ЄСВ – це єдиний соціальний внесок, який вважається обов’язковим консолідованим платежем та має мінімальний і максимальний розмір.

  • Мінімальним вважається страховий внесок у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Але тут варто враховувати нюанси — чи має людина інвалідність, чи працює за сумісництвом.
  • Максимальний страховий внесок обмежений 15 мінімальними зарплатами, які були встановлені на дату нарахування. З 1 квітня розмір внеску становитиме 120 тис. грн (до першого квітня він становив 106 тис. 500 грн).

Каріна Клименко зазначила, що сплата ЄСВ для ФОП 3 групи є обов’язковою.

Його потрібно сплачувати, навіть якщо підприємець не отримував доходу. Періодичність сплати — раз на квартал. Незалежно від того, чи має підприємець найманих працівників, чи ні, він повинен сплачувати ЄСВ за себе.

У 2024 році показники будуть такими:

  1. З 1 січня і до 31 березня 2024 року ЄСВ за місяць становитиме — 1 562 грн, а за квартал – 4 686;
  2. З 1 квітня і до 31 грудня 2024 року ЄСВ за місяць становитиме – 1 760 грн, а за квартал – 5 280 грн.

Але з 1 березня 2022 року і до припинення воєнного стану, а також протягом наступних 12 місяців ФОП єдинники (як і ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, й члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе (відповідно до п. 9-19, розд VIII), – зазначила юристка.

Платники ЄСВ, які скористалися цією пільгою, не повинні розраховувати єдиний соціальний внесок у складі декларації. Це стосується того періоду, в якому ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався, згідно із встановленими пільгами, — прокоментувала Каріна Клименко.

Але сама пільга не позбавляє ФОП права добровільно сплачувати ЄСВ за себе. В такому разі в декларації треба обов’язково зазначати суми сплачуваного ЄСВ, щоб сплата не вважалася просто переплатою.

Зверніть увагу! ФОПи, які не сплачують ЄСВ за себе, не отримують страхового стажу.

На запитання, чи може ФОП 3 групи не платити ЄСВ у 2024 році, юристка відповіла, що вони не звільнені від сплати єдиного соціального внеску, а мають право поки що його не сплачувати.

.
Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader