Покази фільмів та лекції: у Києві стартував фестиваль Doc Kyiv Fest
Покази фільмів та лекції: у Києві стартував фестиваль Doc Kyiv Fest

Покази фільмів та лекції: у Києві стартував фестиваль Doc Kyiv Fest

У Києві розпочався фестиваль глядацького документального кіно Doc Kyiv Fest, який триватиме до 30 березня в кінотеатрі Планета Кіно.

Як пройшов перший день фестивалю Doc Kyiv Fest

Фестиваль стартував із показів фільмів програми Незламні – Йди за мною режисера Любомира Левицького, Непомітне (режисер Олександр Бочко) та Очі від режисера Романа Войтка. Фільми представили команди стрічок.

У перший день відбулися покази фільмів програми Нові горизонти – Помідор, Великий торт і Перемога (режисерка Катерина Тюріна), а також Ми повернемо довіру харків’ян та будемо якісно обслуговувати житлові будівлі (режисер Максим Ходак).

Зараз дивляться

Були показані фільми Національного конкурсу Домівка на спині (режисер Володимир Бакум) та Одеса уві сні (реж. Кирило Наумко). А також пройшли спеціальні покази стрічок Пасанг: у тіні Евересту (реж. Ненсі Свендсен) і Фред і Роуз Вест: любов та вбивство (реж. Ремоне Джонс). 

Doc Kyiv Fest

Фото: Doc Kyiv Fest

Паралельно онлайн відкрилась індустрійна частина фестивалю Doc Kyiv Industry. Зокрема, в її межах пройшла онлайн-лекція Бруно Шателіна, головного редактора Filmfestivals.com на тему Маркетингові кампанії та інструменти для документальних фільмів. Інтерв’юеркою стала Олена Мартинова, маркетинг директорка Starlight Media.

Відбулась також дискусія на тему Підтримка документального кіно, в якій узяли участь Сергій Зленко, національний представник України в Eurimages, Микола Ульянов, керівник Бюро програми ЄС Креативна Європа в Україні, Альона Зубченко, керівниця програми з попередження та протидії гендерно зумовленому насильству, UNFPA Україна та Спенсер Нордвік, керівник проєкту USAID Трансформація комунікацій (ТСА), а модерувала зустріч Яна Гончаренко, директорка департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку Starlight Media. 

Головною частиною першого дня фестивалю стала офіційна церемонія відкриття, ведучими якої стали Вадим Карп’як та Григорій Герман.

Виконавча директорка ICTV, ICTV2, Starlight Doc та співорганізаторка Doc Kyiv Fest Анастасія Штейнгауз на відкритті подякувала всій команді фестивалю та експертам, які доєдналися до організації.

– Хочу сказати також дякую тим, без кого цього фестивалю не було б – креаторам, режисерам, сценаристам, котрі розділяють розуміння того, що ми живемо таке життя, яке варте того, аби ми його фільмували. Наша задача як фестивалю – закохати глядачів у документальне кіно, – зазначила Анастасія.

Генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, який виступив співорганізатором Doc Kyiv Fest, Анна Мачух на відкритті зауважила:

– Ми обрали нішу середньометражного глядацького кіно і маємо три дні на те, щоб ознайомити глядачів із такими фільмами. Ми отримали дуже багато заявок, з яких було складно обирати найкращі. Але в результаті у нас вийшла справді цікава та якісна конкурсна програма. До того ж, такий формат фестивалю – унікальний у світі, адже середньометражні фільми дуже рідко відбирають на фестивалі. Тож сьогодні ми перебуваємо на відкритті унікального фестивалю, де зможемо подивитися справді хороше середньометражне глядацьке кіно.  

Фільмом відкриття фестивалю стала документальна стрічка Ми наші улюбленці та війна режисера Антона Птушкіна – кіно про життя, людяність і неймовірно тісний зв’язок між людьми та тваринами, який ще сильніше підсвітила війна в Україні.

Це історії військових та волонтерів, іноземців та українців, що допомагають тваринам у бомбосховищах та на лінії фронту, вдома та за кордоном. 

– За півтори роки, поки ми знімали цю картину, у мене було почуття провини, що я знімаю тварин, а не людей. Але я хочу вірити, що це кіно і про людей також. А може, і більше про людей, ніж про тварин. У цьому фільмі багато людей говорять англійською, тому що ми створювали цей фільм для англомовної аудиторії. І ми цього добилися, адже фільм покажуть в Америці, на телеканалі PBS. Водночас нам здалося, що тут багато історій, які хочеться розповісти і українцям теж. Так виникла ідея створити українську версію, – розповів Антон Птушкін.

Антон Птушкін на Doc Kyiv Fest

Фото: Doc Kyiv Fest

Фестиваль Doc Kyiv Fest триває в Києві 28-30 березня. З програмою та розкладом можна ознайомитись на офіційному сайті.

Щорічний міжнародний фестиваль середньометражного глядацького документального кіно Doc Kyiv Fest заснований Громадською Організацією Кінофест та організований разом з медіакомпанією Starlight Media та Одеським міжнародним кінофестивалем.

В межах фестивалю на глядачів чекають покази Національної конкурсної програми, а також спеціальні покази українських та іноземних документальних фільмів, та низка галузевих заходів для фахівців індустрії.

Теги за темою
Фестиваль
Джерело матеріала
loader
loader