Ukraїner презентував документальний фільм про відновлення Бородянки
Ukraїner презентував документальний фільм про відновлення Бородянки

Ukraїner презентував документальний фільм про відновлення Бородянки

Стартував новий сезон ютуб-проєкту «Відновлення міст» з архітектором Марком Савицьким.

На ютуб-каналі Ukraїner стартував новий сезон документального проєкту «Відновлення міст». У перші серії оновленого циклу команда Ukraїner розповідає, як відбудовують на Київщині Бородянську територіальну громаду.

Ведучим проєкту «Відновлення міст» став архітектор і дизайнер Марко Савицький, для якого в архітектурі та дизайні найважливішими є люди. Він розказує, коли з командою Ukraїner обирали для зйомок об'єкти, локації, то звертали увагу насамперед на ті, які асоціюються з людиноцентричністю.

«Я вважаю, що основою будь-якої відбудови є люди. Сучасна архітектура також про них. Я хочу будувати Україну, де люди гуртуються. Тому мені важливо в цьому проєкті стати провідником між героями та глядачами. Ми маємо не просто відбудовувати старе радянське, хочеться, щоб ми будували нове і краще за принципом Build Back Better. Відбудова для мене це не тільки про архітектуру, це про створення нових робочих місць, відновлення життя громади і побудову нової візії міста», — розповів Марко Савицький.

За словами продюсерки проєкту Христини Кулаковської, «Відновлення міст» — не лише про постраждалі чи зруйновані об’єкти, які відновлюються, а й історії людей, волонтерів, мешканців будинків, працівників медичних та освітніх закладів.

«Ми з командою дуже вболіваємо за прозорі та щирі історії відновлення, які намагаємось показувати у наших серіях. У новому сезоні ми вирішили запросити Марка, бо нам хотілось мати провідника, який би міг бути одночасно експертом та щирим співрозмовником. Із ведучим проєкт набув більшого об’єму та глибини», — розповіла продюсерка.

У першій серії глядачі побачать, як відбудовують Бородянку, яка від початку весни 2022 року пробула в окупації понад 30 днів. Росіяни вбили по-звірячому багато мирних жителів, і майже вщент знищили селище бомбардуваннями. Втім, попри весь жах, який довелося пережити громаді, вона потроху відновлюється.

«Дуже часто чую запитання: "Чи на часі зараз відновлення?", адже в країні триває війна. Але ж ми продовжуємо жити в Україні під час війни. Тому наші герої власним прикладом показують, як відбудова повертає життя у маленькі містечка, дає змогу мати медичну допомогу, вчитись у школі або мати можливість повертатися додому через новий міст», — розповіла Христина Кулаковська.

  • Читайте також: Валерій Харчишин запустив соціальний ютуб-проєкт про відбудову цивільного житла

У наступних випусках документального проєкту, присвяченого відбудові українських населених пунктів, які перебувають під постійними обстрілами РФ або оговтуються після окупації, команда Ukraїner розкаже про відновлення Макарова, Гостомеля, Бучі та Ірпеня.

Уточнимо, серія документальних фільмів «Відновлення» була започаткована Ukraїner у жовтні 2023-го.

Фото: анонс ютуб-проєкту «Відновлення міст» / Ukraїner

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader