Додали проблем ворогу: ЗСУ підірвали міст на Донеччині за допомогою робота-камікадзе
Додали проблем ворогу: ЗСУ підірвали міст на Донеччині за допомогою робота-камікадзе

Додали проблем ворогу: ЗСУ підірвали міст на Донеччині за допомогою робота-камікадзе

Відповідне відео із роботою наших захисників поширив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він зазначив, що підрив мосту суттєво ускладнив логістику росіян.

Військові підірвали міст за допомогою дрона-камікадзе

Очільник Мінцифри зазначив, що наземного робота-камікадзе Ratel S створили учасники оборонного кластера Brave1.

Військові його використовують як мобільну боєголовку, що несе протитанкові міни чи бойовий модуль. Він працює дистанційно, а отже, оператор з безпечного місця може підірвати ворожий танк або бліндаж,
– зазначив Михайло Федоров.

На кадрах, які поширив міністр можна побачити, як після підриву мосту у небо підіймається густий стовп сірого диму. Цей підрив створив додаткові проблеми окупантам на фронті.

Українські військові підірвали міст за допомогою робота-камікадзе Ratel S / Відео з телеграм-каналу Михайла Федорова

Федоров також закликав громадян, у яких є розроблення, що можуть змінити ситуацію на полі бою, долучатися до платформи Brave1 і отримати грант.

Що відомо про робота-камікадзе Ratel S

  • Журналісти "Мілітарного" зазначили, що спеціалізована версія Ratel S у версії "камікадзе" призначена спеціально для ураження фортифікацій, інженерних споруд та броньованої техніки. Його управління здійснюється оператором з пульта в радіусі 1 500 метрів або 3 кілометри з ретранслятором.
  • Робот важить 60 кілограмів та здатен нести корисне навантаження масою до 35 кілограмів. Це можуть бути навісні заряди встановлені на верхній частині його корпусу. Його запас ходу сягає 10 кілометрів.
  • У жовтні 2023 року стало відомо про те, що Україна масштабує виробництво бойових роботів Ratel S. Тоді він успішно пройшов випробування.

Федоров розповідав про дрони на тисячу кілометрів в Україні

  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що Україна має моделі дронів, які можуть пролетіти понад 1 000 кілометрів. Посадовець зазначив, що у 2024 році вдалося у 10 разів наростити виробництво дронів порівняно з 2023 роком.
  • Крім того, міністр впевнений, що розвиток безпілотних технологій визначить переможця у цій війні. Водночас він не може зараз сказати, хто попереду.
  • Варто зазначити, що українські дрони добре появилися під час атаки 2 квітня назавод "Шахедів" у Росії. Це підприємство розташоване у Татарстані, що за тисячі кілометрів від кордону нашої держави.
Теги за темою
Новини України Новини політики Донецька область
Джерело матеріала
loader
loader