Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ініціював створення п'ятирічного фонду союзницьких внесків на загальну суму 100 мільярдів доларів для України. Відповідний пакет мають підписати лідери країн-членів Альянсу на липневому саміті у Вашингтоні.
Про це повідомив Bloomberg, посилаючись на джерела, обізнані з цим питанням. Зазначається, що НАТО також пропонує координувати зусилля Контактної групи з оборони України у постачанні зброї.
За словами співрозмовників видання, члени Альянсу все ще обговорюють пропозицію Столтенберга і механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні в загальній сумі. Однак, пропозиція, яка потребує схвалення 32 членів Організації Північноатлантичного договору, швидше за все, зміниться до того, як союзники дійдуть згоди.
Як частина пакета, НАТО також може перебрати на себе оперативні обов’язки очолюваної США Контактної групи з оборони України, яка координує постачання Києву зброї близько 50 країнам. Такий крок може захистити цю структуру від будь-яких політичних змін, що можуть відбутися після виборів президента США у листопаді.
Перспектива повернення Дональда Трампа в президентське крісло США викликала занепокоєння серед європейських чиновників зокрема й тим, що він може припинити американську допомогу Україні на тлі його висловлювань про наміри покласти край війні протягом дня.
Тому закріплення підтримки з боку НАТО свідчитиме про довгострокову прихильність до України в той час, коли російський диктатор Путін робить ставку на те, що він може пережити союзників Києва.
Якщо союзники підтримають пропозицію Столтенберга, то цей крок НАТО взяти на себе активнішу роль у допомозі Україні ознаменує зміну парадигми Альянсу, який раніше дистанціювався від цих зусиль, щоб уникнути потенційного втягування у війну з Росією, зазначило видання.
Як повідомляв OBOZ.UA, держсекретар Блінкен і генсек Столтенберг "обговорили підготовку до майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ НАТО". Зокрема, сторони обговорювали механізми посилення політичної та практичної підтримки України з боку НАТО.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!