Українці можуть заробити хороші гроші, продавши колекціонерам старі монети в 25 копійок. Втім, ті цінують не всі такі монети, а лише певні номінали.
Наприклад, за 5000-7000 грн, за даними фахівців ресурсу "Монети-ягідки", можна продати монету різновиду 5.1Даг 1992 року. Її відрізняють:
- середній зуб тризуба – він округлий та товстий;
- хвостик букви Ї – знизу він торкається букви Н;
- гроно №2 – воно у формі тупокутного трикутника.
- гурт – гладкий, без насічок.
25 копійок 1992 року різновиду 4БАМ можна продати за 3300-5000 грн. Цю монету можна впізнати за опуклим щитом і втисненим у нього тризубом на реверсі.
"Це рідкісний різновид, нумізмати називають його "Англійський чекан". Монета виготовлена з помилкою. У неї на аверсі випуклий щит і вдавлений тризуб. Помилка сталась через те, що під час розробки ескізів художники неправильно відобразили рельєф, вони затемнили фон і тризуб. За цими ескізами у Великій Британії виготовили пуансони для карбування монет, після чого відправили на Луганський верстатобудівний завод", – розповідають фахівці.
Близько 2000 грн можна отримати за 25 копійок 2003 року різновиду 1ЕАм. Як розповідають фахівці, це рідкісна монета, яка карбувалась для річного набору НБУ.
"Через те що, річний набір так і не випустили, відкарбовані 25 копійок відправили в обіг. Більшість 25-копійкових монет, що продаються на аукціонах, знайдено в гаманцях або скарбничках", – пояснили вони.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, попри поширену думку, що всі старі монети є цінними, насправді це не так. Більшість таких копійок, які українці досі можуть знайти, наприклад, у старих коробках – є звичайними шматками металу. В т.ч. й монети часів СРСР.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!