Міноборони створило офіс військового омбудсмена: чим він займатиметься
Міноборони створило офіс військового омбудсмена: чим він займатиметься

Міноборони створило офіс військового омбудсмена: чим він займатиметься

Міноборони створило офіс військового омбудсмена: чим він займатиметься

Тепер з'явилися засоби швидкого реагування на порушення прав військових.

Міністерство оборони України створило Центральне управління захисту прав військовослужбовців. Про це повідомляє Міноборони України.

Зазначається, що воно відповідатиме за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної правничої допомоги, проведення перевірок та розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їхніх сімей.

“Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включаючи реагування на конкретні скарги, аналіз конкретних ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи з відновлення прав”, – заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

Повідомляється, що під час установчого засідання також було презентовано підхід забезпечення правового захисту військових.

Під час інституту військового омбудсмена був врахований досвід країн, він вже довів свою ефективність: Швеції, Норвегії, Австрії, Німеччини, Канади, Ірландії, Чехії та Бельгії. 

За словами Умєрова, тепер в Міноборони з'явилися сили і засоби швидкого реагування на сигнали про порушення прав військових, які надходять з гарячої лінії та соцмереж.

“Якщо проведена за моїм наказом перевірка встановить склад злочину щодо порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення буде негайно спрямовуватись до правоохоронців. Воїни мають і будуть відчувати, що їхня гідність є для МОУ найвищою цінністю. І міністерство не дозволить нікому зневажувати права військових”, – наголосив Рустем Умєров.

Основні порушення, які буде перевіряти Центральне управління захисту прав військовослужбовців:

  • забезпечення військовослужбовців;
  • право на відпустку;
  • недопущення зловживання правами командирів;
  • ненадання/недостатнє надання медичної допомоги;
  • соціальні гарантії;
  • порушення гендерної рівності.

Нагадаємо, Міноборони опублікувало алгоритм дій військовослужбовців, які не погоджуються з результати військово-лікарської комісії (ВЛК). 

Джерело матеріала
loader
loader