Столтенберг назвав два сценарії розвитку війни в Україні
Столтенберг назвав два сценарії розвитку війни в Україні

Столтенберг назвав два сценарії розвитку війни в Україні

Країни-члени Північноатлантичного альянсу мають надати Україні більше допомоги, за допомогою яких українські Збройні сили легше звільнятимуть території. В іншому випадку, ситуація на полі бою може небезпечнішою.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу.

Два сценарії розвитку війни

Генсек Альянсу визнав, що ситуація на полі бою є складною, оскільки війська РФ продовжують тиск уздовж лінії фронту.

Зараз дивляться

– Ми спостерігаємо натиск російських військ на фронті. Росія мобілізує більше військ. Це з одного боку. З іншого боку ми бачимо, що є готовність Росії жертвувати людьми і військовим спорядженням. Ось чому ми говоримо про терміновість мобілізації підтримки України, – сказав Столтенберг.

Він вказує, що наразі існує два сценарії розвитку подій:

  • Згідно із першим варіантом, союзники блоку НАТО можуть надати більшу допомогу Україні, завдяки чому українські війська деокупують більше території.
  • Згідно з другим варіантом, цього не відбудеться, і Україна втратить більше території, що може призвести до ще більш небезпечної ситуації.

За його словами, щоб досягти довгострокового миру в Україні, необхідно надати українським військам більше потужностей на полі бою, завдяки чому Україна досягне успіхів. Тому, каже Столтенберг, країнам-членам НАТО слід діяти жвавіше.

– Бо це єдиний спосіб переконати Путіна, що він не переможе на полі бою. І це єдиний шлях переконати його в тому, що він має сісти за стіл переговорів і домовитись про певне прийнятне рішення, в якому Україна бере гору як суверенна й незалежна держава. Я твердо переконаний, що це можливо, – каже Столтенберг.

Засідання Ради Україна-НАТО

Крім зустрічі голів МЗС країн-членів Альянсу в Брюсселі, 4 квітня також пройшло засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Захід був присвячений довгостроковій підтримці України.

Під час засідання, як оголошувалось раніше, очільник МЗС України Дмитро Кулеба закликав партнерів надати Києву більше засобів протиповітряної оборони Patriot, щоб ефективніше відбивати масовані атаки РФ.

Своєю чергою генсек Столтенберг вказував, що має намір обговорити серед союзників питання створення нових рамок подальшої підтримки України, а також те, як посилити співпрацю та ухвалити багаторічне фінансове зобов’язання у допомозі Києву.

Перед цим у медіа з’явились повідомлення про плани Столтенберга оголосити про створення фонду на $100 млрд, який буде забезпечувати Україну підтримкою впродовж п’яти років. Очікується, що це рішення буде обговорюватись членами блоку до Вашингтонського саміту НАТО, який запланований на червень 2024 року.

Теги за темою
Збройні сили України НАТО
Джерело матеріала
loader
loader