Про це повідомляється у пресрелізі організації, передає Укрінформ.
У ВООЗ зазначили, що працівники швидкої допомоги та інший персонал, який обслуговує медичний транспорт, мають втричі вищий ризик загинути або отримати травму, ніж інші працівники сфери охорони здоров'я.
«Багато бригад екстреної допомоги потрапляють під обстріл або по дорозі на виклик, або на своїх базах. Вже чотири наших співробітники загинули, 12 людей отримали поранення та були госпіталізовані», – розповіла очільниця Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Херсонської ОДА Галина Салдан.
Наголошується, що з 68 атак, підтверджених ВООЗ протягом першого кварталу 2024 року, 12 (майже 20%) були спрямовані на служби екстреної медичної допомоги, включаючи девʼять атак на пункти екстреної медичної допомоги. Сім з цих атак призвели до пошкодження машин швидкої допомоги. У трьох із цих 12 нападів четверо медичних працівників зазнали поранень, ще двоє були вбиті, що свідчить про кількість жертв майже втричі більшу, ніж в інших службах охорони здоров'я за той самий період.
У пресрелізі ВООЗзазначається, що в перші місяці 2024 року кількість атак стала збільшуватись: у січні та березні атаки фіксувались майже щодня, переважно з використанням важкого озброєння.
«Ці жахливі дані підкреслюють тиск на українську систему охорони здоров’я. ВООЗ повторює заклик до захисту медичних працівників і пацієнтів, а також до безперебійного надання основних медичних послуг», – заявив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Як повідомляв Укрінформ, у травні минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала тисячну атаку на систему охорони здоров'я України за час повномасштабної війни.