Які ускладнення може дати діабет II типу та як їх уникнути – розказує фахівець
Які ускладнення може дати діабет II типу та як їх уникнути – розказує фахівець

Які ускладнення може дати діабет II типу та як їх уникнути – розказує фахівець

Діабетологиня Бріттані Поулсон назвала ускладнення діабету II типу, які вражають хворих найчастіше і є надзвичайно небезпечними.

Серед них, зокрема, – захворювання серця і кровоносних судин, інсульт, інфаркт, ниркова недостатність, пошкодження очей, порожнини рота та навіть депресія.

– Чим довше ви хворієте на діабет, тим вищий ризик розвитку ускладнень. Контроль діабету та підтримка рівня глюкози в крові може допомогти уникнути погіршення стану, – каже Поулсон.

У діабетиків удвічі вищий ризик серцевих захворювань

Діабетологиня зазначає, що з часом неконтрольований рівень глюкози в крові може пошкодити кровоносні судини, підвищити рівень холестерину низької щільності (ЛПНЩ), який вважається поганим холестерином.

Зараз дивляться

Надмірна кількість цього типу холестерину може спричинити затвердіння та звуження артерій через накопичення жирових бляшок, що підвищує ризик серцевого нападу чи інсульту.

Інсульти часто виникають, коли утворюється тромб, який закупорює кровоносну судину в мозку.

Інфаркт виникає, коли тромб зменшує приплив крові до частини серця. Якщо кровотік в артерії повністю припиняється, частина серцевого м’яза, яка отримувала кров з цієї артерії, починає відмирати.

Що робити?

Бріттані Поулсон радить не відкладати на потім зміну способу життя. Більш здорові звички можуть допомогти знизити ризик розвитку проблем із серцем і кровоносними судинами.

Це включає контроль рівня глюкози в крові, артеріального тиску та холестерину, підтримку здорової ваги, дотримання здорової для серця дієти, регулярну фізичну активність і відмову від куріння, якщо ви курите.

Нирки – під ударом

Високий рівень глюкози в крові змушує нирки фільтрувати занадто багато крові, створюючи навантаження на орган.

Згодом нирки можуть втратити здатність належним чином фільтрувати кров, що призводить до накопичення відходів у крові. В найгіршому випадку це може призвести до потреби в діалізі або трансплантації нирки .

– Прості аналізи сечі можуть виявити ранні ознаки пошкодження нирок, тому тестування є важливим для оцінки ризику, – наголошує фахівчиня.

Чим раніше ви помітите будь-які ознаки пошкодження, тим більше ви зможете зробити, щоб уповільнити прогресування ниркової недостатності.

Ризик сліпоти

Довготривалий високий рівень глюкози в крові може пошкодити сітківку, призвести до таких захворювань, як катаракта та глаукома, більше того, видозмінені кровоносні судини сітківки потенційно загрожують повною сліпотою.

– Якщо у вас цукровий діабет, рекомендується щороку проходити дилатаційний очний огляд, – наполягає діабетологиня.

Діабетична ретинопатія часто не має жодних ранніх симптомів, але її виявлення під час щорічного огляду у офтальмолога може допомогти вчасно вжити заходів для захисту очей.

Повільне загоєння ран особливо небезпечне на ногах

Діабет може зменшити здатність шкіри до самовідновлення через ослаблену імунну відповідь. У людей з діабетом загоєння ран на ногах викликає особливе занепокоєння через підвищений ризик пошкодження нервів і поганого кровообігу в стопах.

Навіть незначні порізи та подряпини на ногах можуть перерости у виразку стопи.

Діабетичні виразки на стопі — це затяжні рани, які погано гояться і мають більшу ймовірність інфікування. Вони є основною причиною ампутацій нижніх кінцівок і інвалідності у людей з діабетом.

Як запобігти?

Носіть відповідне взуття, регулярно оглядайте стопи, негайно лікуйте будь-які порізи чи рани на шкірі. Та найперше – контролюйте рівень глюкози в крові.

Депресія при діабеті

Люди з діабетом мають у два-три рази більший ризик розвитку депресії порівняно з людьми без діабету.

Ознаки депресії включають почуття смутку, самотності або безнадії, втрату інтересу до речей, які колись подобалися, зміни в апетиті чи звичках сну або навіть фізичні симптоми, такі як головний біль, судоми або проблеми з травленням.

– Лікувати депресію важливо для вашого психічного здоров’я, це також може покращити лікування діабету, – наголошує Поулсон.

Профілактика ускладнень діабету

Діабетологиня називає вісім кроків, які допоможуть тримати ваш діабет під контролем, а, значить, звести до мінімуму можливість ускладнень.

  1. Регулярна перевірка рівня глюкози в крові та підтримка його в рекомендованих межах.
  2. Здорове, збалансоване харчування.
  3. Регулярні фізичні навантаження.
  4. Підтримка в нормі рівня холестерину.
  5. Підтримання здорової ваги.
  6. Проходження регулярних медичних оглядів.
  7. Прийом ліків, призначених лікарем.
  8. Відмова від куріння.

Джерело: Verywell Health

Джерело матеріала
loader
loader