Чи можна вагітним квас? Пити чи не пити, і на якому терміні – відповідь на ці запитання Фактам ICTV надала акушер-гінекологиня Ольга Роговець.
Користь квасу
У квасі містяться вітаміни групи В, РР, Н, Е, а також холін та мінерали, зокрема калій, кальцій, фосфор, магній.
Крім того, квас добре впливає на мікрофлору кишківника, імунітет, серцево-судинну систему, сприяє виведенню токсинів та покращує стан шкіри, волосся і нігтів.
Чи можна магазинний квас вагітним
Єдиної думки щодо споживання домашнього чи магазинного квасу під час вагітності у фахівців немає.
Хтось дозволяє жінкам втамовувати спрагу квасом, вважаючи, що на будь-якому терміні він не зашкодить організму, хтось забороняє через протипоказання.
Але всім майбутнім мамам варто пам’ятати, що квас – продукт бродіння, і оскільки напій виготовляють на основі води, солоду і хліба, він містить мінімальну кількість спирту. Проте пд час вагітності немає безпечної дози алкоголю.
– У випадку, якщо вагітна жінка має сумніви, вона має звернутися за консультацією до свого лікаря. Лише він може надати поради, враховуючи стан здоров’я та індивідуальні особливості організму жінки, – пояснює гінекологиня.
За її словами, тим, хто має захворювання шлунка, сечокам’яну хворобу, проблеми з нирками, схильність до набряків або метеоризму, краще взагалі його не пити.