У НАТО обговорюють прийом України в обмін на поступки територій Росії, — ЗМІ
У НАТО обговорюють прийом України в обмін на поступки територій Росії, — ЗМІ

У НАТО обговорюють прийом України в обмін на поступки територій Росії, — ЗМІ

За даними журналістів, у Європі та Вашингтоні зважають на ймовірність того, що президентом США знову може стати Дональд Трамп, який неодноразово обіцяв швидко завершити російсько-українську війну.

У НАТО розглядають сценарій, за якого Україна стає частиною альянсу, поступившись Російській Федерації окупованими територіями. Про це пише італійська газета La Repubblica.

Повідомляють, що на останньому саміті НАТО в Брюсселі варіант приймання України в обмін на її територіальні поступки офіційно не обговорювали, однак, за даними видання, цю тему порушують "у всіх неформальних розмовах".

Важливо Альтернатива вступу: що планує НАТО для України на конференції влітку, – WP

Журналісти пишуть, що подібний "обмін" розцінюється низкою експертів, як один із можливих варіантів припинення війни.

Крім того, у виданні зазначають, що в ЄС і в Білому домі побоюються, що президентом США знову може стати Дональд Трамп, який неодноразово обіцяв у разі приходу до влади швидко завершити війну в Україні.

"По суті, план полягає в тому, щоб залишити окуповані території Кремлю. Крим і ще чотири регіони, захоплені за останні два роки. А потім зміцнити кордони. Примусивши решту України вступити в НАТО", — вважають журналісти.

У статті також сказано, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбернг заявив про необхідність зробити військову підтримку постійною, а не прив'язаною до мінливої політики, саме з урахуванням цього.

За словами журналістів, це потрібно, зокрема для того, щоб у разі ралізації згаданого сценарію Україна зберегла якомога більшу частину своїх територій.

Нагадаємо, 4 квітня Єнс Столтенберг заявив, що партнери по НАТО можуть забезпечити Україну більш суттєвою допомогою для звільнення захоплених територій. Він зазначив, що встановлення довгострокового миру в Україні передбачає забезпечення потужних збройних сил країни.

Крім того, генсек НАТО сказав, що між запрошенням України до членства в ЄС і Північноатлантичному Альянсі є різниця, адже для вступу в оборонний союз потрібні гарантії того, що війна не почнеться знову.

Теги за темою
Україна Росія війна
Джерело матеріала
loader
loader